Wyniki otwartego konkursu na realizację projektów w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – edycja 2022
Informacja o wynikach otwartego konkursu na realizację projektów w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – edycja 2022.
Do dnia 8 kwietnia 2022 r. do Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania za pośrednictwem Wojewodów wpłynęły 144 wnioski, które zgodnie z zasadami poddane zostały dwuetapowej ocenie:
- Wojewodowie weryfikowali wnioski pod kątem spełniania wymogów formalnych oraz dokonywali wstępnej oceny merytorycznej, przy czym do oceny merytorycznej na etapie centralnym mogło zostać przekazanych maksymalnie 10 wniosków z każdego województwa;
- dalszej oceny merytorycznej wniosków dokonał Zespół Ekspertów - członkowie Zespołu Monitorującego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, który również wyłonił 68 podmiotów z największą liczbą punktów w ocenie merytorycznej.
Pani Marlena Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej 20 maja 2022 r. zatwierdziła wyniki otwartego konkursu na realizację projektów w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” - edycja 2022.
Poniżej zamieszczamy listę projektów, które uzyskały najwyższą liczbę punktów i zostały zakwalifikowane do dofinansowania.
Zgodnie z zasadami Programu Osłonowego, podmiotom, które uzyskały najwyższą liczbę punktów przyznano nagrody pieniężne, przeznaczone na realizację działań w ramach projektu. W edycji 2022 są to podmioty, których listę zamieszczany poniżej.
Wnioskodawcy, których projekty nie zostały zakwalifikowane do wsparcia, mogą skorzystać z procedury odwoławczej od oceny merytorycznej.
Odwołanie wraz z uzasadnieniem należy złożyć do ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego w ciągu 7 dni od dnia ogłoszenia na stronie internetowej wyników oceny merytorycznej (decyduje data stempla pocztowego).
Minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego rozpatruje odwołania w terminie 14 dni od daty wpływu ich do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
Po zakończeniu procedury odwoławczej wnioskodawcy zostaną poinformowani o jej wynikach. Informacja zostanie opublikowana na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej www.gov.pl/web/rodzinaw zakładce „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie/ Programy i projekty”.
Porozumienia na wsparcie realizacji zadania publicznego
Porozumienie o wsparcie realizacji zadania publicznego, zamieszczone poniżej, należy wydrukować w dwóch egzemplarzach i uzupełnić następujące informacje:
• nazwa i adres siedziby - odpowiednio - Gminy/Miasta/Powiatu/Województwa;
• dane osób reprezentujących Zleceniobiorcę;
• tytuł Projektu, zwanego w Porozumieniu „zadaniem publicznym” zgodnie z § 1 ust. 1 Porozumienia;
• datę złożonego wniosku (§ 1 ust. 2 Porozumienia);
• nr rachunku bankowego, na który należy przekazać środki finansowe (§ 3 ust. 1 Porozumienia);
• kwota własnych środków finansowych (§ 3 ust. 3 Porozumienia),
• całkowity koszt zadania publicznego (§ 3 ust. 4 Porozumienia).
Podmioty realizujące projekty w ramach Priorytetu nr III, zobowiązane są także do wypełnienia dodatkowego Oświadczenia (plik do pobrania poniżej) i załączenia go do Porozumienia.
Podpisy i pieczęcie złożone na ostatniej stronie Porozumienia muszą być zgodne z danymi osób wskazanych na pierwszej stronie.
Porozumienie wraz z załącznikiem nr 2 (kosztorys realizacji zadania) powinno zawierać także kontrasygnatę Skarbnika podmiotu, który otrzymał wsparcie finansowe w ramach Programu.
Prosimy nie wypełniać innych pól niż wyżej wymienione (w szczególności nie należy wpisywać numeru Porozumienia ani daty zawarcia Porozumienia).
Prosimy nie modyfikować wzorów porozumień i wypełnić je czytelnie ręcznie we wskazanych miejscach.
Prosimy o niezwłoczne przesłanie dwóch egzemplarzy podpisanego przez osoby uprawnione Porozumienia wraz z wymaganymi załącznikami, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 3 czerwca 2022 r., na adres:
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00 – 513 Warszawa
z dopiskiem „Porozumienie – Program Osłonowy „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.
Do porozumienia należy dołączyć:
- zaktualizowany harmonogram realizacji zadania;
- oraz zaktualizowany kosztorys;
- realizatorzy projektów w ramach Priorytetu nr III, dodatkowo dołączają oświadczenie.
Prosimy nie przesyłać ponownie wniosku o dofinansowanie.
W związku z koniecznością spełnienia obowiązku informacyjnego wynikającego z RODO prosimy o przekazanie w imieniu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych osobom do kontaktu, których dane przekazane zostały przez Urząd Wojewódzki wraz z wnioskiem o dofinansowanie.
Ponadto prosimy o przekazanie klauzuli informacyjnej osobom (np. realizatorom czy uczestnikom projektu), których dane osobowe mogą zostać udostępnione w celu przeprowadzenia czynności sprawozdawczych lub kontrolnych Ministerstwu Rodziny i Polityki Społecznej oraz innym instytucjom kontrolnym.
Błędne wypełnienie Porozumienia lub niedopełnienie wszystkich warunków opóźni lub uniemożliwi przekazanie środków finansowych na powyższy cel.
Materiały
Wyniki 2022WYNIKI.XLSX 0.02MB Nagrody 2022
NAGRODY.XLSX 0.01MB Wzór Porozumienia
WZÓR_POROZUMIENIA.DOCX 0.03MB Wzór Porozumienia Nagrody
WZÓR_POROZUMIENIA_-NAGRODY.DOCX 0.03MB Harmonogram realizacji zadania
HARMONOGRAM_REALIZACJI_ZADANIA.DOC 0.04MB Oświadczenie wnioskodawcy
OŚWIADCZENIE_WNIOSKODAWCY.PDF 0.38MB Klauzula art. 13 RODO - Klauzula dla realizatorów
KLAUZULA_ART_13_RODO_-_KLAUZULA_DLA_REALIZATORÓW.DOCX 0.02MB Klauzula informacyjna art. 14 - dla osób do kontaktu
KLAUZULA_INFORMACYJNA_ART_14-_DLA_OSÓB_DO_KONTAKTU.DOCX 0.02MB