W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

40-lecie Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Biłgoraju

06.06.2024

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od 40 lat podejmuje działania na rzecz bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwa najmłodszych w naszym kraju. Pierwsza Wioska SOS powstała cztery dekady temu w Biłgoraju. Dziś świętowała jubileusz 40-lecia istnienia.

40-lecie Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Biłgoraju

W uroczystościach jubileuszowych uczestniczył wicewojewoda lubelski Wojciech Wołoch. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył odznaczenia państwowe: Złoty oraz Srebrne Krzyże Zasługi, a także Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę.

Z okazji jubileuszu specjalny list skierowała Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Pragnę serdecznie pogratulować Jubileuszu 40-lecia istnienia SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju, zwłaszcza Państwa odwagi i otwartych serc w niesieniu pomocy dzieciom, które tego najbardziej potrzebują. Dzięki Państwa pracy i zaangażowaniu, a co za tym idzie propagowaniu idei rodzicielstwa zastępczego, tak wiele dzieci otrzymuje bezpieczny dom, pełen wyrozumiałości i ciepła

- napisała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

SOS Wioski Dziecięce

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od 1984 roku pomaga dzieciom porzuconym, opuszczonym, zagrożonym utratą opieki rodziców. Jest częścią organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach świata.

  • W Polsce działają 4 Wioski SOS, gdzie dzieci pozbawione opieki rodziców biologicznych znajdują ciepły, kochający dom.
  • Od początku funkcjonowania Program SOS w Biłgoraju pomógł 547 dzieciom i młodzieży. Obecnie pod jego opieką jest 73 dzieci z pieczy zastępczej.
  • Jednocześnie stowarzyszenie rozwija działania profilaktyczne w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona przed utratą rodziców i zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzinom w kryzysie.
  • Przez cały 2023 rok z pomocy Programów SOS skorzystało 2203 polskich beneficjentów, w tym 1422 dzieci i młodzieży – 368 w opiece zastępczej oraz 1054 w Programie „SOS Rodzinie”.
  • Oprócz tego, stowarzyszenie pomogło 5 tysiącom osób w Kamerunie i Zimbabwe, a 3104 ukraińskich uchodźców wojennych - głównie dzieci z pieczy zastępczej i ich opiekunowie - otrzymało pomoc terapeutyczną, psychologiczną i niezbędne wsparcie do życia w nowej rzeczywistości.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}