W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejni policjanci dołączyli do lubelskiego garnizonu Policji

09.01.2023

Nowo przyjęci policjanci garnizonu lubelskiego złożyli ślubowanie. Podczas uroczystej zbiórki stróże prawa odebrali legitymacje służbowe i dokumenty „Zasady etyki zawodowej policjanta”. Ceremonia odbyła się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kolejni policjanci dołączyli do lubelskiego garnizonu Policji

- „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta ślubuję...” – to początek roty ślubowania, którą wypowiedzieli wstępujący do służby młodzi funkcjonariusze. W szeregach Policji powitał ich komendant wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki. Obecny był również wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Szczególnie ostatnie lata sprawiają, że przybywa zadań z zakresu bezpieczeństwa mieszkańców województwa lubelskiego i naszego kraju. Dlatego bardzo cieszą takie wiadomości, jak chociażby ta, że w stosunku do poprzedniego roku przybyło nam blisko 100 etatów w lubelskim garnizonie Policji

– mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Nowo przyjęci funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym. Musieli przejść przez kilka etapów obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną, komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

W tej chwili należycie do tych służb, które cieszą się największym zaufaniem w społeczeństwie. Możecie być dumni, że wstępujecie do takiej formacji. Gratuluję Wam tego wyboru. Myślę, że przyniesie Wam to wiele satysfakcji. To zaszczytna służba, zarówno w wymiarze związanym z realizowanymi zadaniami, ale również w kwestii postawy, honoru, godności, zasad

– podkreślał wojewoda lubelski.

To też służba będąca pod szczególnym obstrzałem opinii publicznej. Nawet pojedynczy negatywny przykład jest przenoszony na całą służbę. Nie trzeba poddawać się tego typu narracji. W każdej grupie zawodowej zdarzają się różne sytuacje, przede wszystkim trzeba starać się w codziennej pracy przestrzegać zasad etyki zawodowej. Życzę Wam znakomitego rozwoju zawodowego, satysfakcji z tego, co będziecie robili i wdzięczności mieszkańców naszego województwa

- dodał Lech Sprawka.

Służbę w Policji może pełnić obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, obywatel korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}