W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczystość otwarcia Bloku C i E Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy

12.12.2023

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie został rozbudowany i doposażony. To pierwszy etap realizacji kompleksowej rozbudowy siedziby WOMP. W uroczystości otwarcia Bloku C i E wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka. Aktualnie w trakcie realizacji jest także budowa bloku D – centralnej rejestracji, dzięki której w jednej lokalizacji będzie możliwa rejestracja do wszystkich poradni Ośrodka.

Uroczystość otwarcia Bloku C i E Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Przecięcie wstęgi.

Chciałbym podziękować pani dyrektor i całej załodze. To podmiot, przez który przewijają się różni pacjenci. Kto nie wykonywał  tu badań okresowych, badań kierowców, korzystał ze świadczeń specjalistycznych, lekarza rodzinnego? Byłem świadkiem narodzin tego pomysłu, kiedy 12 lat temu byłem przewodniczącym Rady Społecznej WOMP, wtedy powstawały zamiary o rozbudowie. Gratuluję tej inwestycji

- mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Projekt pn.: „Rozwój i podniesienie jakości usług medycznych Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczego w Lublinie poprzez rozbudowę infrastruktury i doposażenie bloku C w związku ze zwalczaniem skutków pandemii COVID-19” został zrealizowany w ramach Działania 15.2 Wsparcie sektora ochrony zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 ze środków REACT-EU.

Celem projektu jest zwiększenie potencjału WOMP CP-L w Lublinie w obszarze POZ, AOS i Rehabilitacji leczniczej oraz ograniczenie negatywnych skutków pandemii COVID-19. Dzięki realizacji projektu nastąpi zwiększenie dostępności i poprawa jakości usług medycznych udzielanych w Ośrodku, zwiększenie standardu i bezpieczeństwa pacjenta i pracy personelu.

Ponad 40 gabinetów na świadczenia zdrowotne

Powierzchnia użytkowa nowo powstałego budynku wynosi łącznie niemal 3 200 m2. Będzie się w nim znajdować łącznie ponad 40 gabinetów z przeznaczeniem na udzielanie świadczeń zdrowotnych. Będą to gabinety Praktyki Lekarza Rodzinnego oraz następujących poradni specjalistycznych: chirurgicznej, ortopedycznej, neurologicznej, ginekologicznej, kardiologicznej, reumatologicznej, endokrynologicznej, rehabilitacyjnej, endokrynologicznej wraz z właściwymi dla nich gabinetami diagnostyczno-zabiegowymi oraz pracowni diagnostyczno-zabiegowych EKG i Holtera oraz spirometrii, jak również gabinetów pracowni rehabilitacji.

Ponadto, w ramach projektu nastąpi doposażenie gabinetów w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb w zakresie rehabilitacji leczniczej. Zostaną zakupione m.in: system do rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej, aparat do laseroterapii oraz nowoczesne aparaty USG.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}