Wyróżnienie dla st. kpt. Rafała Berezy

21.06.2024

Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski gościł w piątek st. kpt. Rafała Berezę. Wręczył mu Dyplom Wojewody Lubelskiego z Medalem.

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie w minioną środę zajął pierwsze miejsce w zawodach o tytuł „Najtwardszego Strażaka” w Opolu. Wcześniej taki sam sukces odniósł w trakcie turnieju w formule FCC w litewskim Szawle.

W piątkowym spotkaniu uczestniczyli również Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Zenon Pisiewicz oraz Komendant Miejski PSP w Chełmie bryg. Wojciech Chudoba.

Ostatnie wyniki pana Rafała prezentują się imponująco:

Opole:

• 1. miejsce w kategorii Open.
  • 1. miejsce w kategorii tandem mix z Beatą Świderską z KW PSP we Wrocławiu.
  • 1. miejsce w kategorii tandem męski z Mateuszem Delingerem.
  • 3. miejsce w sztafecie mix.

Szawle:

• 1. miejsce w kategorii Open
  • 1. miejsce w kategorii tandem mix z Beatą Świderską
  • 1. miejsce w kategorii wiekowej M30.
  • 1. miejsce w kategorii oficer/dowódca.

Cykl „Najtwardszy Strażak” to seria zawodów pozwalających sprawdzić przygotowanie fizyczne strażaków do codziennej służby w podziale bojowym. Panu Rafałowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

W 2023 r. st. kpt. Rafał Bereza zdominował Mistrzostwa Świata w formule Firefighter Combat Challenge, które odbywały się w USA. Wywalczył tytuł mistrza świata zdobywając w różnych kategoriach 5 złotych medali i 1 brązowy medal.

Wcześniej, również w 2023 r., w Kanadzie wywalczył mistrzostwo świata w formule FIREFIT.