#zostańwdomu i poprogramuj!
13.11.2020
Zależy nam, aby dzieci mądrze i pożytecznie spędzały czas w internecie. Dlatego zapraszamy na bezpłatne warsztaty programowania, które organizujemy w ramach Klubu Młodego Programisty online. Najbliższe zajęcia już w poniedziałek!
Kodowanie to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz wziął udział w naszych warsztatach. Jeśli do tej pory nie trafiliście na nie, nic straconego. Będziemy na Was czekać już w najbliższy poniedziałek. Wstęp wolny!
Widzimy się w poniedziałek!
Dołączcie do Klubu Młodego Programisty online i rozpocznijcie fantastyczną przygodę z kodowaniem! Jak to zrobić? Już tłumaczymy.
Nasze zajęcia podzieliliśmy na dwie grupy wiekowe: dla uczniów z klas 1-3 i dla starszaków z klas 4-6. Jeden warsztat trwa godzinę. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy, którzy z przyjemnością wprowadzą Was w świat robotów i programowania.
Zajęcia dla młodszych uczniów zaczynamy w poniedziałki o godz. 17.00.
Na starszaków czekamy także w poniedziałki, ale od godz. 18.15.
- Zależy nam na tym, aby dzieci mądrze i pożytecznie spędzały czas w internecie. Nasze zajęcia właśnie takie są - mówi Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Dzięki internetowej formule mogą wziąć w nich udział uczniowie z całej Polski, w tym z małych miejscowości, gdzie oferta tego rodzaju zajęć nigdy nie była zbyt szeroka – dodaje.
Aby razem z nami zacząć przygodę z programowaniem nie trzeba specjalnych przygotowań. Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu i godzina wolnego.
Jeśli zdarzy się tak, że nie zdążycie na godz. 17 lub na godz. 18.15, nie trzeba rozpaczać. Wszystkie zajęcia publikujemy w internecie, tak aby w każdej chwili móc je odtworzyć.
Koniecznie obejrzyjcie nasze dotychczasowe warsztaty!
Daj się „zaprogramować”
Obecny cykl warsztatów potrwa do 7 grudnia. To już druga odsłona Klubu Młodego Programisty online. Pierwszą zorganizowaliśmy na wiosnę. Wzięło w niej udział 12 tysięcy osób!
Jeszcze wcześniej nasze zajęcia organizowaliśmy stacjonarnie. Kluby Młodego Programisty otworzyliśmy w 16 miastach średniej wielkości (po jednym w każdym województwie). Plany pokrzyżował nam koronawirus, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W internecie wszyscy się zmieścimy – w zajęciach może brać udział dużo więcej dzieci, niż w tradycyjnych lekcjach.
A jak wyglądają nasze lekcje online? Jest wirtualna mata do kodowania, pracujemy w językach Scratch Junior i Scratch 3.0, w których tworzymy pierwsze aplikacje, gry czy animacje. Wykorzystujemy wirtualne puzzle, układamy trasy, które testuje symulator robota.
Brzmi ciekawie, prawda? W takim razie widzimy się w poniedziałek. Zapamiętajcie:
- Uczniowie klas 1-3, zaczynamy o godz. 17.00. Weź udział w zajęciach.
- Uczniowie klas 4-6, zaczynamy o godz. 18.15. Weź udział w zajęciach.
To teraz jeszcze słówko do rodziców. Zastanawiacie się, czy warto uczyć dzieci programowania? Warto! Nie trzeba być później informatykiem. Zajęcia prowadzone w Klubie Młodego Programisty uczą analitycznego myślenia, rozwijają kreatywność, pokazują, że warto być wytrwałym – nie poddawać się i nie bać się nowych wyzwań. Wszystkie te kompetencje przydadzą się nie tylko przy okazji kodowania, ale też w codziennym życiu.
Jeśli szukacie dodatkowych informacji o nauce programowania, koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę koduj.gov.pl, gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych materiałów i inspiracji.
Jeśli chcecie wiedzieć więcej o naszych Klubach Młodego Programisty, odwiedźcie www.klubmlodegoprogramisty.pl.
Czyli mamy już wspólne plany na poniedziałek? #zostańwdomu i poprogramuj!
-----------------
Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizujemy we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.