W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Poprawność kodu aplikacji mobilnych

Zgodny ze standardami kod ogranicza możliwość wystąpienia wielu błędów dostępności cyfrowej. Zwiększa też szanse na wygodną obsługę aplikacji mobilnej za pomocą różnych technologii asystujących i w różnych przeglądarkach.

Ogólnie omawiamy ten temat w artykule Poprawność kodu (jako jeden z tematów o elementach, które tworzą dostępność cyfrową).

Testowanie kodu

Testowanie kodu jest szczególnie istotne, gdy nie używasz natywnych kontrolek systemowych, lecz tworzysz je samodzielnie. Dotyczy to także elementów interfejsu dostarczanych wraz z różnymi bibliotekami, na przykład Electron. W obu sytuacjach spoczywa na Tobie obowiązek sprawdzenia ich dostępności. Zdecydowanie mniej problemów sprawiają kontrolki systemowe, dostarczane przez producenta systemu operacyjnego. Nie tylko łatwiej zadbać o ich dostępność, bo mają już odpowiednie właściwości. Jest też łatwiej sprawdzać je metodami automatycznymi.

Możesz też skorzystać na przykład z:

  • GSCXScanner - to asystent programisty, który służy do badania aplikacji mobilnych dla systemu operacyjnego iOS;
  • GTXiLib - służy do automatycznego testowania wybranych aspektów dostępności cyfrowej aplikacji przeznaczonych na system operacyjny iOS;
  • Deque WorldSpace Attest - to zestaw narzędzi, które służą do testowania wybranych aspektów dostępności cyfrowej. Narzędzie pozwala na integrację z kodem źródłowym aplikacji mobilnej;
  • Espresso - służy do automatycznego testowania różnych aspektów aplikacji mobilnych na Androida. Jest częścią środowiska deweloperskiego Android Studio.

Logotypy związane z finansowaniem projektu, w ramach którego powstał ten artykuł – Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój, Rzeczpospolita Polska, Europejski Fundusz Społeczny

{"register":{"columns":[]}}