Poprawność kodu aplikacji mobilnych
Zgodny ze standardami kod ogranicza możliwość wystąpienia wielu błędów dostępności cyfrowej. Zwiększa też szanse na wygodną obsługę aplikacji mobilnej za pomocą różnych technologii asystujących i w różnych przeglądarkach.
Testowanie kodu
Testowanie kodu jest szczególnie istotne, gdy nie używasz natywnych kontrolek systemowych, lecz tworzysz je samodzielnie. Dotyczy to także elementów interfejsu dostarczanych wraz z różnymi bibliotekami, na przykład Electron. W obu sytuacjach spoczywa na Tobie obowiązek sprawdzenia ich dostępności. Zdecydowanie mniej problemów sprawiają kontrolki systemowe, dostarczane przez producenta systemu operacyjnego. Nie tylko łatwiej zadbać o ich dostępność, bo mają już odpowiednie właściwości. Jest też łatwiej sprawdzać je metodami automatycznymi.
Możesz też skorzystać na przykład z:
- GSCXScanner - to asystent programisty, który służy do badania aplikacji mobilnych dla systemu operacyjnego iOS;
- GTXiLib - służy do automatycznego testowania wybranych aspektów dostępności cyfrowej aplikacji przeznaczonych na system operacyjny iOS;
- Deque WorldSpace Attest - to zestaw narzędzi, które służą do testowania wybranych aspektów dostępności cyfrowej. Narzędzie pozwala na integrację z kodem źródłowym aplikacji mobilnej;
- Espresso - służy do automatycznego testowania różnych aspektów aplikacji mobilnych na Androida. Jest częścią środowiska deweloperskiego Android Studio.