Treści dostępne cyfrowo
-
Czy trzeba publikować skany dokumentów?Podmioty publiczne nie mają prawnego obowiązku publikowania skanów. Dostępność cyfrowa dokumentów jest dużo ważniejsza i obowiązkowa, w przeciwieństwie do pieczątek i odręcznych podpisów.
-
Czy materiał wytworzony przez podmiot zewnętrzny podlega przepisom ustawy?
-
Czy wersja kontrastowa strony internetowej jest niezbędna?Narzędzia do zmiany kolorystyki strony internetowej nie są wymagane prawnie. Od strony dostępności cyfrowej najważniejszy jest odpowiedni kontrast treści do tła.
-
Co zrobić z oświadczeniami majątkowymi w kontekście dostępności cyfrowej?Kwestia oświadczeń majątkowych, które wypełniane są ręcznie, wciąż wraca podczas spotkań poświęconych dostępności cyfrowej.
-
Co z audiodeskrypcją? Wyjaśnienia dotyczące dostępności cyfrowej multimediów.Przedstawiamy opinię Wydziału Dostępności Cyfrowej Ministerstwa Cyfryzacji na temat stosowania audiodeskrypcji.
-
Dokumentacja przetargowa, a dostępność cyfrowa
-
Publikacje naukowe i techniczne, a dostępność cyfrowaW uzasadnionych sytuacjach dostępność cyfrowa nietekstowych elementów dokumentacji technicznej może być ograniczona to dodania jedynie prostego opisu alternatywnego.
-
Jak tworzyć dostępne dokumenty tekstowe w edytorze MS Word? (podstawy)W tym krótkim poradnik omawiamy podstawowe funkcje do tworzenia dostępnych cyfrowo dokumentów tekstowych w programie Microsoft Word. Tak przygotowane dokumenty będą przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami, ale też bardziej użyteczne dla wszystkich użytkowników.
-
Co musi być dostępne cyfrowo na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej?Zakres dostępności cyfrowej stron i aplikacji podmiotów publicznych określa artykuł 5 ustawy o dostępności cyfrowej, a nie artykuł 8. tej ustawy.
-
Dostępność cyfrowa a portale społecznościoweTreści publikowane w portalach społecznościowych przez podmioty publiczne także muszą być dostępne cyfrowo. Opisuje to artykuł 6. ustawy o dostępności cyfrowej.