Wiadomości
-
13.01.2025Jak przemysł tekstylny wpływa na środowisko?Produkcja tekstyliów wiąże się z wysoką emisją dwutlenku węgla i zużyciem ogromnych ilości wody. Kupując odzież w nadmiarze dokładamy więc swoją cegiełkę do niszczenia środowiska. Aby temu zapobiec, warto stosować dobre praktyki zakupowe i segregować zużyte tekstylia.
-
23.12.2024Zadbaj o klimat na talerzu!Bogato zastawiony świąteczny stół, pełen rozmaitych pyszności, smaki, które znamy od dzieciństwa i na które czekamy cały rok. Sam opis brzmi zachęcająco, prawda? Paradoksalnie w Polsce wciąż marnują się tony żywności, co znacząco wpływa na klimat. Jak sprawić by święta były nie tylko radosne, ale również ekologiczne?
-
23.12.20244 sposoby na eko-zakupy pod choinkę! Czyli o tym co zrobić, by zakupy świątecznych prezentów były przyjazne dla naszej planety i naszych budżetówŚwięta to piękny czas dzielenia się z bliskimi i ludźmi potrzebującymi. Dlatego w okresie przedświątecznym zwykle zwiększa się ruch w sklepach i transporcie, związany z zakupami prezentów. Mimo, że nadmierna konsumpcja nie sprzyja środowisku i naszym portfelom, to można sprawić, by świąteczne zakupy były bardziej przyjazne dla naszej planety i nie powodowały przykrych skutków dla naszych budżetów. Zobacz nasze 4 sposoby!
-
19.12.2024Zainspiruj się przyrodą i przygotuj swój dom na okres grzewczy!Gdy robi się chłodniej, a dni stają się coraz krótsze, przyroda rozpoczyna przygotowania do zimy. Zwierzęta robią zapasy pożywienia, zwiększają objętość tkanki tłuszczowej, przygotowują ciepłe kryjówki, czyli magazynują zasoby by przetrwać ten trudny okres. Do tego wchodzą w tryb oszczędzania. Te działania obserwowane w naturze mogą być inspiracją dla nas. Zyska na tym nie tylko domowy budżet, ale i nasza planeta. Podpowiadamy, jak to zrobić.
-
04.12.2024Dlaczego mózg chce do lasu?Świeże powietrze i zielone otoczenie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju mózgu, co za tym idzie wpływu na funkcjonowanie całego organizmu. Tymczasem świat pełen cyfrowych bodźców, które sprawią, że coraz trudniej znaleźć czas i chęć na kontakt z naturą. Co to powoduje? I dlatego warto edukować się w terenie?
-
25.11.2024Konkurs "Klimatyczny Człowiek Roku" rozstrzygniętyPoznajcie laureatów czwartej edycji konkursu ,,Klimatyczny Człowiek Roku" w kategorii Młody Naukowiec, Nauczyciel, Społecznik
-
16.10.2024Konkurs Produkt w Obiegu rozstrzygniętyZnamy zwycięzców konkursu „Produkt w Obiegu”. Innowacyjne projekty, usługi, modele gospodarcze można zobaczyć na wystawie podczas Targów POLECO w Poznaniu do 17 października 2024 r.
-
11.10.2024Innowacje w obiegu: 20 produktów w finale konkursu "Produkt w obiegu"Dwadzieścia produktów zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Produkt w obiegu”, promującego zrównoważone rozwiązania wpisujące się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym. Finaliści zaprezentują swoje projekty podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO w Poznaniu od 15 do 17 października 2024 r.
-
02.10.2024Ministerstwo Klimatu i Środowiska organizuje konferencję pt.: „Terenowa edukacja przyrodnicza dzieci i młodzieży”Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza do udziału w konferencji pt.: „Terenowa edukacja przyrodnicza dzieci i młodzieży”, która odbędzie się 13-15 listopada 2024 r. w Falentach koło Warszawy.
-
20.09.2024Szukamy innowacji, które zamykają obieg zasobów w gospodarceDo 23 września trwa nabór zgłoszeń w szóstej edycji konkursu Produkt w Obiegu. Celem konkursu jest wyłonienie innowacyjnych rozwiązań, które zamykają obieg surowców m.in. przyczyniając się do zmniejszenia powstawania odpadów. Kategorii ma kilka, ale temat jeden - gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ). Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane na wystawie podczas Międzynarodowych targów Ochrony Środowiska POLECO 15-17.10.2024 r. w Poznaniu.