W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Międzynarodowe rozmowy o przemycie ludzi, współczesnym niewolnictwie i praniu pieniędzy

28.04.2022

Uczestnicy spotkania na temat przemytu ludzi, współczesnego niewolnictwa i prania pieniędzy sali konferencyjnej słuchają wystąpienia ministra Sebastiana Skuzy
  • Wiceminister finansów Sebastian Skuza otworzył spotkanie na temat ryzyk związanych z przemytem ludzi, współczesnym niewolnictwem, a także praniem pieniędzy.
  • W wydarzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele świata nauki, organizacji międzynarodowych, sektora organizacji pozarządowych oraz jednostek analityki finansowej z Kanady i Polski.

27 kwietnia 2022 r. w Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie okrągłego stołu na temat ryzyk związanych z przemytem ludzi, współczesnym niewolnictwem, a także związanych z tym zagrożeń dla sektora finansowego.

Jak pokazują raporty wielu organizacji międzynarodowych, w tym tych najważniejszych, czyli ONZ oraz FATF, handel ludźmi to przestępstwo o globalnej skali. Jest trzecim pod względem generowania dochodów nielegalnym biznesem, po handlu bronią i narkotykami. To pokazuje nam skalę zjawiska, z jaką mierzy się społeczność międzynarodowa oraz konkretne państwa

– poinformował wiceszef MF.

Podczas spotkania dyskutowano na temat doświadczeń podmiotów publicznych i prywatnych w Polsce oraz na arenie międzynarodowej w obszarze ryzyk związanych przemytem ludźmi oraz współczesnym niewolnictwem.

Efektem tej inicjatywy będzie powstanie „Wytycznych i Raportu Typologicznego dla Polski na temat handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa”.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}