W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przedstawiciele Państwowej Agencji Atomistyki na czele z Prezesem PAA na Kongresie „Nuclear Inter Jura 2024”

06.11.2024

W Kongresie Nuclear Inter Jura biorą udział przedstawiciele Państwowej Agencji Atomistyki z Prezesem PAA Andrzejem Głowackim na czele. – Polska kontynuuje wysiłki w poszukiwaniu najbardziej skutecznych metod sprostania wyzwaniom regulacyjnym w obszarze prawa jądrowego mając na uwadze priorytet, którym jest bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna – mówił podczas wystąpienia Andrzej Głowacki, Prezes PAA.

Prezes PAA Andrzej Głowacki był jednym z otwierających całe wydarzenie

Prezes PAA był jednym z otwierających całe wydarzenie, którego hasłem przewodnim jest: „Renesans nowych projektów jądrowych – w poszukiwaniu nowych podejść do wyzwań prawnych i skuteczności regulacyjnej”.

– Polska aktywnie uczestniczy w wymianie informacji technicznej i prawnej na rzecz zwiększenia i utrzymania bezpieczeństwa jądrowego ­– powiedział podczas konferencji Andrzej Głowacki, szef polskiego dozoru jądrowego. – Przygotowując się do wdrażania reaktorów wielkoskalowych, ale także reaktorów SMR, szczególnie znaczenie ma wzmocnienie kompetencji kadr zatrudnionych na potrzeby realizacji zadań dozorowych, od tego zależy nasze bezpieczeństwo – dodał Prezes Andrzej Głowacki.

PAA wzmacnia się kadrowo oraz rozwija kompetencje i zawiera kolejne porozumienia z ośrodkami akademickimi w Polsce w kontekście wspierania rozwoju kadr. 6 listopada 2024 r. w Warszawie Prezes Państwowej Agencji Atomistyki, Andrzej Głowacki podpisał porozumienie o współpracy  z Prorektorem ds. Nauki Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku dr hab. Piotrem Frąckiewiczem. Porozumienie zostało podpisane w celu wspólnego rozwijania oferty edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, a w szczególności kształcenia kadr dla nowych technologii jądrowych wdrażanych w Polsce.

W Kongresie Prezesowi PAA towarzyszyli przedstawiciele różnych komórek organizacyjnych PAA, część z nich brała aktywny udział w panelach dyskusyjnych, a dyrektor Biura Polityk Strategicznych i Współpracy Międzynarodowej, Iga Pocztarek-Tofil poprowadziła panel dotyczący możliwości standaryzacji ram prawnych w związku z rozwojem zaawansowanych technologii jądrowych.

 

 

 

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}