W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

PaperStream Capture Pro – skanowanie z obsługą metadanych

Opis integracji

PaperStream Capture Pro z wbudowanym konektorem skanowania do EZD, to rozwiązanie dostarczane przez producenta skanerów Ricoh oraz Fujitsu. Oprogramowanie automatyzuje proces wprowadzania korespondencji papierowej i cyfrowej do systemów EZD RP. Wystarczy umieścić na dokumentach korespondencji przychodzącej kody kreskowe, a PaperStream Capture Pro odpowiednio rozdzieli dokumentację w ramach przetwarzanych partii, odwzoruje, odczyta metadane, po czym sklasyfikuje je i przekaże cyfrowe pliki do właściwego rejestru EZD.

Widok zeskanowanego dokumentu w programie PaperStream Capture Pro

Widok zeskanowanego dokumentu w programie PaperStream Capture Pro.

Korzyści z integracji systemu dziedzinowego z EZD RP

PaperStream Capture Pro współpracuje bezpośrednio z systemami EZD wytwarzanymi przez NASK. Jego zaletą jest fakt, że cały proces przetwarzania dokumentów jest realizowany przez jedno zintegrowane oprogramowanie, którego konfiguracja nie wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Skanowanie dokumentu – ekran ustawień

Skanowanie dokumentu – ekran ustawień.

PaperStream Capture Pro jest kompatybilny ze skanerami dokumentowymi Ricoh i Fujitsu, należącymi do nowszych i starszych generacji. Wykorzystanie dodatkowego modułu importu pozwala przetwarzać w programie również pliki utworzone przez skanery innych producentów czy urządzenia wielofunkcyjne, a nawet zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym.

Oprogramowanie korzysta z technologii PaperStream IP pozwalającej na zaawansowane przetwarzanie obrazu, dzięki której skany wyjściowe mają wysoką jakość oraz są pozbawione szumów czy zbędnych elementów, takich jak puste strony, otwory po dziurkaczu, czarne ramki itp. Mechanizmy rozpoznawania tekstu dają też możliwość tworzenia zarówno plików w których można wyszukiwać dane, z których można kopiować treść oraz edytowalnych (np. w formatach obsługiwanych przez program Word).

Program posiada też wbudowaną funkcję wyciągania z dokumentów konkretnych informacji, które są odkładane w systemie EZD RP jako metadane. Kolejną przydatną opcją jest wykrywanie i automatyczne wykonywanie korekty obrazów o niższej jakości – to oparte na mechanizmach sztucznej inteligencji rozwiązanie pozwala uniknąć wielokrotnego ręcznego skanowania tych samych dokumentów.

Podmiotom, którym zależy na bardzo dokładnej kontroli przebiegu procesu wgrywania dokumentacji, udostępniono możliwość nadzorowania przez operatora. Przesyłanie dokumentów do systemu EZD może odbywać się na dwa sposoby – uproszczony (naciśnięcie jednego przycisku) lub z walidacją poprawności odczytanych informacji przez wyznaczoną osobę. W sprawowaniu nadzoru pomaga funkcja wyświetlania raportów z wysłanych plików. W momencie napotkania błędu operator jest o tym niezwłocznie powiadamiany.

Raport dotyczący poprawności przesyłania plików do systemu EZD

Raport dotyczący poprawności przesyłania plików do EZD RP.

{"register":{"columns":[]}}