W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Webinarium: Al – szanse, zagrożenia i wyzwania dla audytorów wewnętrznych (14 marca 2024 r.)

25.03.2024

W dniu 14 marca 2024 r. odbyło się webinarium pn. „Al – szanse, zagrożenia i wyzwania dla audytorów wewnętrznych”

Spotkanie otworzyła Pani Joanna Stachura, Dyrektor Departamentu Efektywności Wydatków Publicznych i Rachunkowości, która przedstawiła cel i założenia spotkania oraz przedstawiła prelegentów.

Pan Sebastian Burgemejster – doświadczony menedżer specjalizujący się w audycie wewnętrznym, zewnętrznym, doradztwie oraz zarządzaniu obszarami II i III linii zapewnienia w organizacji. Jego bogate doświadczenie obejmuje nie tylko praktykę, ale również aktywną działalność w organizacjach branżowych, takich jak Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska oraz Komitet Audytu MSZ. Posiada imponujący zestawu międzynarodowych certyfikatów zawodowych, Pan Burgemejster jest również aktywnym uczestnikiem wielu stowarzyszeń branżowych oraz grup roboczych dotyczących cyberbezpieczeństwa. 

Pan Jan Anisimowicz – doświadczony specjalista w zakresie zarządzania ryzykiem, audytem i zgodnością, budowy systemów klasy Business Intelligence, rozwiązań biznesowych zorientowanych na analizę zbiorów danych wspartych wykorzystaniem sztucznej Inteligencji. Jego umiejętności obejmują także projektowanie i architekturę systemów IT wspierających działania biznesowe. Posiada obecnie certyfikaty: PMP, CISM, CRISC oraz ESG.

Celem webinarium było wprowadzenie do tematyki możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w  jednostkach sektora finansów publicznych. Chcieliśmy zwrócić uwagę nie tylko na szanse, które wiążą się z zastosowaniem AI, ale i na wyzwania we wdrażaniu rozwiązań AI, a tym samym ryzyka, które audytorzy wewnętrzni powinni brać pod uwagę realizując zadania w jednostkach. 

Podczas spotkania szczegółowo omówiono kluczowe kwestie, takie jak: mechanizmy działania sztucznej inteligencji, identyfikacja ryzyk związanych z jej zastosowaniem, w tym m.in. ryzyka prawne i związane z bezpieczeństwem, a także sposoby, jak Al może wspomagać audytorów w codziennej pracy.

Nie mniej ważną częścią spotkania była sesja pytań i odpowiedzi, w trakcie której uczestnicy mieli okazję do bezpośredniej interakcji z prelegentami. Podczas tej części wydarzenia poruszono dodatkowe tematy i wyjaśniono niejasności, co jeszcze bardziej wzbogaciło dyskusję i umożliwiło lepsze zrozumienie omawianych zagadnień. 

Na zakończenie, Pan Wojciech Ogiela, Naczelnik Wydziału Koordynacji Kontroli Zarządczej i Audytu Wewnętrznego w Sektorze Publicznym, wyraził wdzięczność za wartościową prezentację oraz za przekazaną wiedzę. Wyniki ankiety ewaluacyjnej dodatkowo potwierdziły wysoką ocenę spotkania.

To wydarzenie stanowiło cenne źródło inspiracji i refleksji dla uczestników, zachęcając do kontynuowania eksploracji tematu m.in. w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji w audycie wewnętrznym.

Materiały

Prezentacja z dnia 14 marca 2024 r
Prezentacja​_z​_dnia​_14​_marca​_2024​_r.pdf 16.35MB
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
25.03.2024 16:46 Wojciech Jóźwicki
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wojciech Jóźwicki
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Webinarium: Al – szanse, zagrożenia i wyzwania dla audytorów wewnętrznych (14 marca 2024 r.) 1.0 25.03.2024 16:46 Wojciech Jóźwicki

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}