16. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”
27.09.2022
We wtorek 27 września odbyła się międzynarodowa konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”, organizowana przez NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wydarzenie otworzył Adam Andruszkiewicz - Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera. Konferencja organizowana pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Rewolucja cyfrowa to wielka szansa dla młodego pokolenia, ale też wielkie wyzwanie dla wszystkich, aby technologia sprzyjała rozwojowi dzieci i młodzieży, otwierała im nowe możliwości realizacji swoich pasji, budowania kariery, czy wspierała ich relacje rówieśnicze, a nie stała się zagrożeniem dla ich przyszłości i teraźniejszości. Cyfryzacja jest wielką szansą dla młodego pokolenia, dlatego od lat we współpracy z NASK-iem podnosimy świadomość oraz bezpieczeństwo młodzieży w świecie cyfrowym. - podkreślał Minister Adam Andruszkiewicz
Konferencja
16. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie” jest największym w Polsce wydarzeniem dotyczącym kwestii zagrożeń i bezpieczeństwa online. Skierowana jest do przedstawicieli instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych, administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości oraz branży internetowej. W tym roku wydarzenie odbywa się w dniach 27-30 września i ma charakter hybrydowy. Więcej informacji o konferencji: https://conference.saferinternet.pl/.
Bezpieczeństwo w sieci
Jako Cyfryzacja KPRM razem z instytutem badawczym NASK od kliku lat zmieniamy oblicze polskich szkół – dzięki projektowi Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej wprowadzamy rewolucję w dostępności do bezpiecznej i niezawodnej sieci oraz do narzędzi edukacyjnych pomagających nauczycielom kształtować kompetencje cyfrowe własne oraz swoich uczniów, takich jak np. platforma e-learningowa OSE IT Szkoła.
Bardzo ważne są również działania wspierające edukatorów w coraz szerszym podejmowaniu tematyki bezpieczeństwa w sieci podczas zajęci wychowawczych i przedmiotowych – wsparciem dla nich są prowadzone razem z NASK projekty edukacyjne, takie jak CyberLekcje, dzięki któremu powstała szeroka oferta scenariuszy zajęć podejmujących złożoność zagadnień bezpieczeństwa, zarówno technologicznego jak i społecznego, czy „Bezpiecznie w sieci”.