W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

16. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”

27.09.2022

We wtorek 27 września odbyła się międzynarodowa konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”, organizowana przez NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wydarzenie otworzył Adam Andruszkiewicz - Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera. Konferencja organizowana pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

16. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”

Rewolucja cyfrowa to wielka szansa dla młodego pokolenia, ale też wielkie wyzwanie dla wszystkich, aby technologia sprzyjała rozwojowi dzieci i młodzieży, otwierała im nowe możliwości realizacji swoich pasji, budowania kariery, czy wspierała ich relacje rówieśnicze, a nie stała się zagrożeniem dla ich przyszłości i teraźniejszości. Cyfryzacja jest wielką szansą dla młodego pokolenia, dlatego od lat we współpracy z NASK-iem podnosimy świadomość oraz bezpieczeństwo młodzieży w świecie cyfrowym. - podkreślał Minister Adam Andruszkiewicz

Konferencja

16. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie” jest największym w Polsce wydarzeniem dotyczącym kwestii zagrożeń i bezpieczeństwa online. Skierowana jest do przedstawicieli instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych, administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości oraz branży internetowej. W tym roku wydarzenie odbywa się w dniach 27-30 września i ma charakter hybrydowy. Więcej informacji o konferencji: https://conference.saferinternet.pl/.

Bezpieczeństwo w sieci

Jako Cyfryzacja KPRM razem z instytutem badawczym NASK od kliku lat zmieniamy oblicze polskich szkół – dzięki projektowi Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej wprowadzamy rewolucję w dostępności do bezpiecznej i niezawodnej sieci oraz do narzędzi edukacyjnych pomagających nauczycielom kształtować kompetencje cyfrowe własne oraz swoich uczniów, takich jak np. platforma e-learningowa OSE IT Szkoła.

Bardzo ważne są również działania wspierające edukatorów w coraz szerszym podejmowaniu tematyki bezpieczeństwa w sieci podczas zajęci wychowawczych i przedmiotowych – wsparciem dla nich są prowadzone razem z NASK projekty edukacyjne, takie jak CyberLekcje, dzięki któremu powstała szeroka oferta scenariuszy zajęć podejmujących złożoność zagadnień bezpieczeństwa, zarówno technologicznego jak i społecznego, czy „Bezpiecznie w sieci”.

{"register":{"columns":[]}}