W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

570 szkół z szybkim internetem jeszcze we wrześniu

10.07.2018

Kolejne 570 szkół znalazło się w najnowszym harmonogramie podłączeń do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – programu Ministerstwa Cyfryzacji, realizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Operator NASK opublikował listę szkół z czterech województw.

570 szkół z szybkim internetem jeszcze we wrześniu

- Realizacja programu OSE nabiera tempa. Pierwsze szkoły z listy ogłoszonej w czerwcu już są w OSE, kolejne podpisują umowy. Dziś operator OSE ogłosił listę następnych 570 lokalizacji szkół, które mają szansę na podłączenie do szybkiego i bezpiecznego internetu jeszcze we wrześniu – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

 

Lista kolejnych 570 szkół obejmuje ustalone lokalizacje w czterech województwach: łódzkie (85 szkół), warmińsko-mazurskie (67 szkół), świętokrzyskie (95 szkół) i wielkopolskie (323 szkoły). Obecnie w realizowanym harmonogramie ujętych jest 670 szkół z uwzględnieniem listy placówek ogłoszonej w czerwcu. W 2018 roku w OSE znajdzie się 1500 lokalizacji szkół. Zgodnie z ustawą o OSE, w 2020 roku wszystkie szkoły w Polsce będą mieć bezpłatny, szybki i bezpieczny internet, a uczniowie i nauczyciele zyskają możliwości korzystania w pełni z nowych form edukacji cyfrowej.

Podłączenie szkół w zaplanowanym terminie do OSE możliwe jest po przeprowadzeniu czynności formalnych przez dyrektorów szkół, którzy powinni zgłosić swoją placówkę do programu na stronie www.ose.gov.pl. Jeśli szkoła znajduje się na liście planowanych podłączeń w danym czasie, wystarczy wypełnić formularz, uzyskać zgodę od organu prowadzącego szkołę na zawarcie umowy, a następnie operator OSE – państwowy instytut badawczy NASK prześle umowę, a po jej podpisaniu przez obie strony przystąpi do podłączenia szkoły.

– Planowe podłączenia uwarunkowane są podpisaniem umowy przez szkołę, dlatego zachęcamy dyrektorów do szybkiego zgłaszania swojej placówki i procedowania niezbędnych formalności. Do dyspozycji przedstawicieli szkół jest Centrum Kontaktu OSE, które odpowiada na pytania i pomaga sprawnie przeprowadzić proces formalny i techniczny – podkreśla Wojciech Kamieniecki, dyrektor NASK PIB.

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna jest publiczną siecią telekomunikacyjną, jej operatorem został NASK Państwowy Instytut Badawczy, który odpowiedzialny jest za uruchomienie sieci, a następnie jej utrzymanie. NASK poza dostarczeniem szkołom usług dostępu do internetu, zapewni system bezpieczeństwa oraz treści edukacyjne, które będą wykorzystywane w procesie kształcenia umiejętności cyfrowych.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
11.07.2018 14:56 Kinga Graczyk
Pierwsza publikacja:
11.07.2018 14:56 Kinga Graczyk
{"register":{"columns":[]}}