W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

e-Senior potrafi, czyli pomysł na postanowienie noworoczne

08.01.2021

Nigdy nie jest za późno, by się odważyć, spróbować i zostać e-Seniorem. Jeśli chcecie - pomożemy Wam spełnić to noworoczne postanowienie.

Dwoje szeroko uśmiechniętych seniorów przed komputerem.

Uwaga seniorzy, chcielibyście wreszcie zrealizować jakieś postanowienie noworoczne? Jeśli tak, mamy propozycję! Nie będzie nic o chudnięciu, przeczytaniu 365 książek, czy odwiedzeniu wszystkich europejskich stolic. Będzie o czymś, co jest realne i bardzo pomocne…

Senior 2021

Będzie o internecie. W tym roku zostańcie e-seniorami! To realne! Co więcej, pomożemy Wam zrealizować to postanowienie.  

- Każdy może być e-Polakiem. Ani wiek, ani internetowe umiejętności nie mają tu żadnego znaczenia - mówi Marta Manowska, ambasadorka naszej kampanii „e-Polak potrafi!”.

W pełni się z nią zgadzamy. Dlatego wspólnie przygotowaliśmy instruktaże, które pomagają seniorom w zdobyciu nowych kompetencji cyfrowych. Obejrzyjcie i skorzystajcie!

Informacja i rozrywka, kontakt z bliskimi, sprawy urzędowe przez internet – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki, niezależnie od tego, gdzie mieszkamy i ile mamy lat. Jak to możliwe? Dzięki internetowi. Słyszeliście to już pewnie wiele razy, ale wciąż w to nie wierzycie? To właśnie z myślą o takich niedowiarkach prowadzimy kampanię „e-Polak potrafi!”.

- Internet jest narzędziem niejako skrojonym na potrzeby osób dojrzałych. Nie tylko pozwala na lepszą komunikację z bliskimi, czy znajomymi, ale pozwala także na realizację wszystkich tych czynności, na które czasami po prostu brakuje siły. Jest oknem na świat – mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Być może nie wiecie, ale przez internet można m.in. załatwiać sprawy urzędowe. I to dowolnego dnia tygodnia, o dowolnej porze.

Wideo

Bezpiecznie, bo z domu

- Starsze osoby są przyzwyczajone, że aby coś załatwić trzeba wyjść z domu. A tak naprawdę można wszystko załatwić w domu, z kubkiem kawy obok. Wystarczy usiąść, wziąć głęboki oddech, otworzyć komputer, przełamać się i zrobić pierwszy krok. To prostsze i bardziej intuicyjne, niż nam się wydaje – przekonuje Marta Manowska. - W razie problemów i niejasności, pytajmy młodszych członków rodziny. Na pewno pomogą! Warto – choćby metodą prób i błędów – przekonać się do internetu. Szybko zdamy sobie sprawę, że to nic trudnego – dodaje nasza ambasadorka.

Internet to nie tylko sposób na szybkie i wygodne załatwianie spraw urzędowych. To także dostęp m.in. do informacji i rozrywki. Jak z tego skorzystać – podpowiadamy w naszym kolejnym instruktażu. Koniecznie go obejrzyjcie!

Wideo

Kiedyś przez telefony tylko się rozmawiało. Dzisiaj można się widzieć! I to nieważne, czy dzieli Was płot sąsiada, czy ocean! I najważniejsze - tego typu połączenia wcale już nie są drogie. Internet jest coraz powszechniejszy, a dzięki temu tańszy.

Wideo

Uwierzcie nam: nigdy nie jest za późno, by zacząć przygodę (i naukę) z internetem! Początek nowego roku to świetny pretekst, by spróbować.

Więcej materiałów znajdziecie na gov.pl/epolakpotrafi i na stronie naszej kampanii „Seniorze – spotkajmy się w sieci”. Koniecznie tam zajrzyjcie!

 

***************

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizujemy we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

{"register":{"columns":[]}}