W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

IGF – do zobaczenia w Polsce!

18.11.2020

Zakończyła się tegoroczna, 15. edycja Forum Zarządzania Internetem ONZ (IGF). Za rok widzimy się w Katowicach!

Młody mężczyzna przed białym laptopem, w dłoni trzyma biały kubek. W tle wnętrze pomieszczenia, widoczne rośliny doniczkowe, stojąca na stole szklanka, z tyły pada światło słoneczne, z prawej strony - okno.

W związku z pandemią COVID-19 w tym roku - po raz pierwszy w historii - Forum odbyło się całkowicie online. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Virtually Together”. W wydarzeniu wzięło udział prawie 6 000 osób, z ponad 170 krajów świata.

Do zobaczenia w Polsce!

Polskę na ceremonii zamknięcia IGF 2020 reprezentowali: sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Marek Zagórski i Krzysztof Szubert - pełnomocnik RP ds. IGF 2021.

- Polska będzie gospodarzem 16. edycji światowego IGF 2021, który odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 roku w Katowicach, mieście – centrum innowacji, nowych technologii. Nasze hasło przewodnie to „Internet United”, czyli otwarty, wolny i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami bez narażania swojej prywatności – powiedział w trakcie uroczystości zamknięcia minister Marek Zagórski. - Liczymy, że przyszłoroczny IGF odbędzie się stacjonarnie, a nasi zagraniczni goście, w tym młodzież, na której obecność tak bardzo liczymy, będą mogli nas odwiedzić. Zapraszamy do Katowic! – dodał.

Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. IGF 2021, uczestniczył w panelu dyskusyjnym poświęconym przyszłości internetu po zakończeniu pandemii COVID-19.

- Internet oraz rozwiązania cyfrowe stanowią w obecnej sytuacji bardzo dobre remedium. Nie możemy jednak zapominać o cyberbezpieczeństwie, zagwarantowaniu wiarygodnego i bezpiecznego przetwarzania danych oraz wzmocnienia wysiłków na rzecz wdrażania edukacji cyfrowej – powiedział w trakcie wystąpienia. - Transformacja cyfrowa powinna iść w parze z nowymi rozwiązaniami i modelami biznesowymi w całej gospodarce. Potrzeba również zaangażowania nowych społeczności
w proces zarządzania internetem - dodał.

Międzynarodowi goście

W ceremonii zamknięcia IGF 2020 wzięli udział także m.in. António Guterres – Sekretarz Generalny ONZ, prezydent Szwajcarii Simonetta Sommaruga, Ryota Takeda – minister spraw wewnętrznych i komunikacji Japonii, dr Ahmedin Mohammed – minister ds. innowacji i technologii Etiopii oraz Göran Marby – Prezes ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers – Internetowa Korporacja ds. Nadanych Nazw i Numerów).

Zapis video ceremonii zamknięcia IGF 2020 dostępny jest na oficjalnym kanale YT ONZ.

IGF to międzynarodowa inicjatywa ONZ, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju Internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. Biorą w nim udział głowy państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. Teoretycy i praktycy.

{"register":{"columns":[]}}