W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Innowacyjne, odważne, kreatywne. Oto „CyberMocne”, które odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej

10.05.2023

Startuje 2. edycja projektu „CyberMocne”, której bohaterkami są kobiety-profesjonalistki, zajmujące się współpracą międzynarodową w branży IT. W projekcie udział wzięło 13 przedstawicielek Ministerstwa Cyfryzacji i NASK, które tworzą innowacyjne i przyjazne środowisko cyfrowe współpracując z najważniejszymi instytucjami w Polsce i na świecie. Premiera kampanii ma miejsce podczas kongresu gospodarczo-technologicznego Impact’23 w Poznaniu.

Innowacyjne, odważne, kreatywne. Oto „CyberMocne”, które odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej

Druga edycja projektu „CyberMocne” jest kontynuacją działań zapoczątkowanych w Dzień Kobiet, 8 marca br. Poświęcona jest kobietom, które osiągają sukcesy i realizują się w obszarze transformacji cyfrowej na arenie międzynarodowej. Bohaterki kampanii na co dzień współpracują z organami Unii Europejskiej i siecią partnerów z państw członkowskich UE, a także z organizacjami takimi jak Organizacja Narodów Zjednoczonych. Odpowiadają m.in. za współpracę międzynarodową w obszarach związanych z telekomunikacją, cyberbezpieczeństwem, gospodarką opartą o dane, czy prawem cyfrowym.

Zaangażowanie ekspertek z Ministerstwa Cyfryzacji i NASK w działalność na poziomie międzynarodowym wprowadza do Polski nowe pomysły, trendy i doświadczenia, a równocześnie Polska staje się ważnym partnerem w międzynarodowej debacie o transformacji cyfrowej. „CyberMocne” pokazują, że odwaga, kreatywność i innowacyjne podejście napędzają cyfrową rzeczywistość w Polsce. Ich sukcesy są inspiracją do zmiany postawy tak, aby w zmieniającej się rzeczywistości widzieć szanse i śmiało z nich korzystać. „CyberMocne” to także ambasadorki obu instytucji i dowód na to, że praca w administracji w obszarze IT daje satysfakcję oraz poczucie sprawczości. Jest to z pewnością atrakcyjna ścieżka i ambitny pomysł na rozwój zawodowy. Dlatego zachęcam kobiety do planowania swojej kariery w IT, szczególnie w sektorze publicznym – podkreśla Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.

Aby „CyberMocne” nie pozostały anonimowe, zorganizowaliśmy sesję zdjęciową i nagraniową. Efekty tej pracy mają premierę 10 maja, podczas kongresu Impact’23. Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK są partnerami tego wydarzenia. To właśnie z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji, 11 maja podczas Impact’23 odbędą się dwa ważne międzynarodowe eventy: szczyt ministrów cyfryzacji krajów Trójmorza oraz spotkanie ministrów cyfryzacji krajów D9+. Ministrowie cyfryzacji kilkunastu krajów będą rozmawiać o tym, w jaki sposób kształtować politykę europejską w obszarze cyfrowym, określać priorytety i sposób ich realizacji.

Poznajcie „CyberMocne”

Dbam o silną pozycję Polski w rozwoju e-administracji na arenie międzynarodowej; Rozmawiam z modelami, a naszym wspólnym językiem jest matematyka; Nawiązuję kontakty z ludźmi z całego świata, po to, aby wspólnie wypracowywać rozwiązania i czynić świat bezpieczniejszym – m.in. tak o swoich cybermocach mówią bohaterki projektu.

Wideo

Cybermocne, które wzięły udział w projekcie:

  • Katarzyna Bis-Płaza, dyrektorka Departamentu Projektów i Strategii w MC,
  • Anna Felkner, kierowniczka Pionu Systemów Cyberbezpieczeństwa w NASK,
  • Kinga Głąbińska, specjalistka w Pionie Sztucznej Inteligencji w NASK,
  • Anna Gos, dyrektorka Departamentu Zarządzania Danymi w MC,
  • dr Izabela Iglewska, główna specjalistka w Departamencie Telekomunikacji w MC,
  • Joanna Malczewska, radczyni w Departamencie Zarządzania Danymi w MC,
  • dr Katarzyna Nosalska, dyrektorka Centrum Rozwoju Kompetencji Cyfrowych w MC,
  • Katarzyna Nowak, naczelniczka Krajowego Centrum Kompetencji Cyberbezpieczeństwa w MC,
  • dr Mariya Pelekh, ekspertka Departamentu Zarządzania Systemami w MC,
  • Anna Rywczyńska, kierowniczka Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK,
  • Aleksandra Wójtowicz, analityczka danych w Dziale Przeciwdziałania Dezinformacji w NASK,
  • Magdalena Zaniewicz, główna specjalistka w Departamencie Cyberbezpieczeństwa w MC,
  • dr Katarzyna Ziółkowska, ekspertka w Departamencie Usług Cyfrowych w MC.

Materiały

CyberMocne​_Puls​_Biznesu​_10052023
CyberMocne​_Puls​_Biznesu​_10052023.PDF 3.97MB
{"register":{"columns":[]}}