W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz

Dr hab. nauk prawnych (doktorat UW i habilitacja UJ), radca prawny, profesor uczelni i kierownik Katedry Prawa Cyberprzestrzeni i Nowych Technologii w Instytucie Prawa w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, dyrektor Akademickiego Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS. W latach 1996-2010 pracowała jako prawnik m.in. w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, Telewizji Polsat S.A. oraz w TVP S.A. W latach 2011-2018 wicedyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego, instytucji zajmującej się digitalizacją i upowszechnianiem dziedzictwa audiowizualnego (centrum kompetencji w obszarze cyfryzacji). Ekspert współpracujący z MKiDN, doradca Zarządu Poczty Polskiej S.A. 

Jako naukowiec prowadzi prace badawcze dotyczące regulacji prawnych w obszarze mediów, cyberbezpieczeństwa, zagrożeń bezpieczeństwa informacyjnego, ochrony własności intelektualnej, procesami cyfryzacji i wpływem nowych technologii na rozwój państwa i sytuację prawną jednostki. W swoich działaniach zawodowych łączy doświadczenie praktyczne z teorią. Autorka programu specjalizacji administracja elektroniczna oraz współautorka programu kierunku bezpieczeństwo informacyjne oraz studiów podyplomowych prawo cyberprzestrzeni. Autorka i współautorka monografii i licznych artykułów, do których zaliczyć można takie pozycje jak: Prawo nowych technologii, Cyberodpowiedzialność, Bezpieczeństwo, Prywatność, Tożsamość, Ochrona informacji w cyberprzestrzeni, Ochrona danych osobowych w cyberprzestrzeni, Prawo bezpieczeństwa informacyjnego, Media audiowizualne. Konflikt regulacyjny w dobie cyfryzacji, Audiowizualne usługi medialne. Reglamentacja w warunkach konwersji cyfrowej, Informacja i informatyzacja w administracji publicznej, Prawo bezpieczeństwa kulturowego, Prawna ochrona treści cyfrowych oraz Komentarz do ustawy o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego, Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Komentarz, Komentarz do ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa RP, Cyberbezpieczeństwo w Polsce. Aspekty prawne. 

{"register":{"columns":[]}}