W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O cyfryzacji z młodym pokoleniem

13.08.2020

- Jesteśmy zawsze otwarci na dialog z młodymi ludźmi – powiedział wiceminister Adam Andruszkiewicz na spotkaniu z przedstawicielami projektu #PLDlaMłodych.

Wiceminister Adam Andruszkiewicz w otoczeniu przedstawicieli projektu #PLdlaMłodych (8 osób). Trzy osoby trzymają w dłoniach plansze z napisem Warszawa i logiem projektu.

Projekt #PLDlaMłodych jest cyklem działań, które są tworzone przez młodych dla młodych. Głównym celem projektu jest zwiększenie spójności działań decydentów - na różnych szczeblach - wobec młodzieży. W czwartek przedstawiciele tej inicjatywy spotkali się z wiceministrem cyfryzacji Adamem Andruszkiewiczem.

Zawsze otwarci

Głównym tematem rozmowy były m.in. potrzeby młodych ludzi w Polsce w wielu obszarach, w tym cyfryzacji i informatyzacji, ale przede wszystkim kwestie związane z nauką trafnej oceny napotkanych w sieci informacji, rozpoznawania i dementowania fakenewsów, propozycji edukacji nakierowanej na skuteczne wyszukiwanie rzetelnych informacji oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci.

- Głos młodych ludzi jest dla nas bardzo ważny. To Wy będziecie tworzyć przyszłość, także tę cyfrową - powiedział w trakcie spotkania wiceminister cyfryzacji. - Dlatego - ze względu na postępujące dynamicznie zmiany technologiczne oraz kreatywność młodych ludzi, która przekłada się na konkretne działania - zawsze jesteśmy otwarci na taki dialog – dodał Adam Andruszkiewicz.

Uczestnicy spotkania przedstawili założenia projektu #PLDlaMłodych oraz dotychczasowe wnioski z szerokich konsultacji ze swoimi rówieśnikami, które odbywają się w sierpniu i we wrześniu w 16 miastach w Polsce.

Młodzi dla młodych

Po analizie wniosków z konsultacji powstanie propozycja strategicznego dokumentu dotyczącego polityki państwa wobec młodzieży w Polsce, w którym umieszczone zostaną rekomendacje w siedmiu obszarach tematycznych: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy, społeczeństwo obywatelskie, zdrowie i kultura, polityka społeczna, sport, turystyka i rozrywka, wyzwania technologiczne XXI wieku.

W ten sposób to właśnie młodzi ludzie, we współpracy z decydentami, określą jakie są ich potrzeby oraz czego oczekują od państwa.

 - Dziękuję Wam za aktywność oraz za zaangażowanie w organizację projektu. Deklaruję naszą pełną gotowość do współpracy – powiedział wiceminister Andruszkiewicz.

{"register":{"columns":[]}}