W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ponad 2 miliony weekendowych solenizantów

24.07.2020

Taki weekend nie zdarza się często. W sobotę i niedzielę imieniny będzie świętować w sumie – uwaga, uwaga – ponad 2 miliony osób! Mamy propozycję, jaki prezent im sprawić.

Uśmiechnięty chłopak - w jednej dłoni trzyma zapakowany prezent, w drugiej - smartfona, na ekranie którego widać aplikację ProteGO Safe.

W sobotę panowie – Krzysztof i Jakub. W niedzielę panie – Anna, Hanna i Mirosława. Na pewno każdy z Was zna osobę, która nosi jedno z tych imion.

O Anno!

Ilu w Polsce mamy Krzysztofów? Dokładnie 658 274. A ilu Jakubów? 403 286. A to oznacza, że w sobotę świętować będzie 1 061 560 solenizantów. To sporo, jednak całkiem niewiele w porównaniu z niedzielą, kiedy swoje święto mają Polki noszące jedno z najpopularniejszych imion – Anny. Nazywających się tak Pań mamy w naszym kraju dokładnie 1 062 211, czyli więcej niż Krzysztofów i Jakubów razem wziętych!

Jeśli dodamy do tego inne niedzielne solenizantki – Hanny (tak na imię ma 178 510 Polek) i Mirosławy (to imię 74 209 Polek), jasno widać, że w niedzielę zdecydowanie więcej osób będzie miało okazję do świętowania.

Jesteście ciekawi, skąd znamy te liczby? Już odpowiadamy. Znajdziecie je na naszym portalu Dane.gov.pl. To oczywiście niejedyne informacje, jakie tam udostępniamy. Poza listą najpopularniejszych imion (możecie na niej sprawdzić np. ile osób ma na imię tak samo jak Wy!), znajdziecie tam także wiele innych interesujących danych z zakresu zdrowia, budżetu, pogody, czy turystyki. W sumie ponad 17 000 zasobów. Sprawdźcie, na pewno znajdziecie coś dla siebie!

Wszystkim 2 375 490 weekendowym solenizantkom i solenizantom już dziś składamy najlepsze życzenia! Przede wszystkim – dużo zdrowia! A jeśli już jesteśmy przy zdrowiu…

Drobny upominek

… to przy nim przez chwilę pozostańmy. Jeśli w ten weekend spotkacie się z Krzysztofem, Jakubem, Anną, Hanną lub Mirosławą, poza złożeniem im życzeń, zróbcie im jeszcze przysługę – pomóżcie zainstalować aplikację ProteGO Safe. To nic nie kosztuje, trwa tylko chwilę, a może realnie pomóc.

ProteGO Safe nie tylko powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem, ale daje też możliwość wypełniania testów oceny ryzyka zachorowania i prowadzenia dziennika zdrowia. Naprawdę warto ją mieć.

Jeśli imieninowa impreza odbędzie się w restauracji – zainstalujcie ProteGO Safe. Jeśli z solenizantami wybieracie się na koncert lub do kina – zainstalujcie ProteGO Safe. Nawet jeśli idziecie na domówkę w zaufanym gronie – zainstalujcie ProteGO Safe.

Ta aplikacja daje Wam gwarancję, że jeśli gdziekolwiek będziecie mieli kontakt z osobą, która okaże się chora (w trakcie spotkania może o tym nie wiedzieć), dostaniecie odpowiednie powiadomienie. Dzięki temu będziecie mieli szansę na szybką reakcję. Wraz z powiadomieniem dostaniecie wskazówki jak zachować się w takiej sytuacji.

Aplikacja nie śledzi Waszej lokalizacji, nie ma dostępu do plików i danych w Waszych telefonach, aby ją uruchomić nie musicie nawet podawać swojego imienia. ProteGO Safe nic o Was nie wie.

Jak telefon z telefonem

Za to dzięki niej, Wasz telefon będzie monitorował otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których także zainstalowana jest ta aplikacja (ProteGO Safe wykorzystuje API Google i Apple oraz technologię Bluetooth).

Urządzenia, które się „spotkają”, zapamiętają to spotkanie (jeśli będzie trwało powyżej 15 minut, w odległości mniejszej niż 2 metry). A kiedy właściciel jednego z telefonów okaże się chory, czyli otrzyma pozytywny wynik testu, będzie mógł (w pełni anonimowo) uruchomić system powiadamiania. Ty nie dowiesz się kto zachorował. Chory nie będzie wiedział do kogo jego urządzenie wysyła powiadomienia.

W praktyce oznacza to, że na ekranach telefonów osób, z którymi „widział się” jego telefon, wyświetli się powiadomienie o możliwym kontakcie z koronawirusem. Wraz z powiadomieniem te osoby dostaną wskazówki, co w takiej sytuacji zrobić.

Nie, otrzymanie takiego powiadomienia nie oznacza obowiązku odbycia kwarantanny domowej. Specjaliści pokierują Was i powiedzą, jak się zachować.

Daj sobie pomóc

Dlaczego nie tylko warto zainstalować ProteGO Safe, ale i namówić do tego znajomych i np. rodziców? Dlatego, że skuteczność tej aplikacji zależy od liczby osób, które z niej korzystają. Im ich więcej, tym lepiej. Tym skuteczniej wspólnie możemy zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Wyobraź sobie, że jedziesz tramwajem. W wagonie razem z Tobą jedzie w sumie 10 osób. 9 z nich ma w swoich telefonach ProteGO Safe. Tylko Ty jej nie masz. Jeśli okaże się, że osoba, która siedziała obok Ciebie zachorowała i skorzystała z systemu powiadamiania ProteGO Safe anonimowo wyśle powiadomienia do wszystkich pasażerów poza Tobą. Razem z powiadomieniem dostaną wskazówki jak działać, otrzymają pomoc.

Ty w tym czasie możesz nie być świadomy, że już jesteś chory i zarażać swoich bliskich, znajomych, czy pasażerów innych tramwajów, którymi jeździsz.

Daj sobie pomóc - pobierz, zainstaluj i korzystaj z ProteGO Safe.

Wszystko w Twoich rękach.

Więcej informacji, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, na www.gov.pl/protegosafe

Wideo

{"register":{"columns":[]}}