W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Projekty realizowane w 2024 r. współfinansowane ze środków UE

Finansowanie kosztów zatrudnienia oraz zadań realizowanych przez resort Cyfryzacji w 2024 roku

Nr projektu: PTFE.01.01-IZ.00-0007/24

Termin realizacji: 01.01.2024 – 31.12.2024

Całkowity koszt realizacji projektu: 3 999 304,06 PLN

Wartość dofinansowania z UE: 3 187 845,27 PLN

Grupy docelowe: pracownicy Ministerstwa Cyfryzacji zajmujący się realizacją zadań wynikających z pełnionej przez resort Cyfryzacji funkcji Instytucji Kluczowej w obszarze Cyfryzacji.

Cel projektu: Zapewnienie niezbędnych zasobów ludzkich oraz warunków pracy umożliwiających Ministerstwu Cyfryzacji realizację zadań wynikających z pełnionej funkcji Instytucji Kluczowej w obszarze Cyfryzacji (w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy) oraz wynikających z Polityki Spójności. Nastąpi to poprzez zapewnienie ciągłości funkcjonowania kadr (finansowanie wynagrodzeń), odpowiednich kompetencji pracowników (podnoszenie kwalifikacji zawodowych) oraz innych aspektów pracy warunkujących prawidłową i skuteczną realizację (zadań krajowe i zagraniczne delegacje służbowe).

Podniesienie praktycznej wiedzy w jednostkach administracji publicznej w zakresie Architektury Informacyjnej Państwa poprzez kontynuację cyklu szkoleń oraz inne działania komunikacyjne i edukacyjne wspomagające stosowanie Modelu AIP

Nr projektu: PTFE.02.01-IZ.00-0005/24

Termin realizacji: 01.01.2024 – 31.12.2025

Całkowity koszt realizacji projektu: 3 187 000,00 PLN

Wartość dofinansowania z UE: 2 540 357,70 PLN

Grupy docelowe: przedstawiciele instytucji administracji publicznej

Cel projektu: Celem realizacji projektu jest kontynuacja działań rozpoczętych w roku 2023 dotyczących wsparcia Ministerstwa Cyfryzacji w przygotowaniu i przeprowadzeniu cyklu szkoleń w zakresie Architektury Informacyjnej Państwa (AIP). Niezbędnym elementem skutecznego wdrożenia AIP w działaniach administracji publicznej, prowadzącym do wsparcia cyfrowej transformacji, efektywności realizacji usług oraz synergii podejmowanych działań są szkolenia i warsztaty tematyczne. Przekazanie w sposób metodyczny poprzez szkolenia, ćwiczenia i warsztaty, kompleksowej wiedzy, doświadczeń, wytycznych, standardów, elementów wizji oraz praktyczna weryfikacja zdobytych umiejętności przez uczestników, to kluczowy krok w implementacji podejścia architektonicznego i interoperacyjności w urzędach administracji publicznej. Wspomogą one też praktyczne zastosowanie wiedzy nt. zasobów informacyjnych AIP do definiowania i optymalizacji. Istotnym działaniem będzie kontynuacja cyklu szkoleń i warsztatów dla administracji publicznej oraz bieżąca współpraca mająca na celu podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności współpracy, współdziałania i budowy, wdrażania oraz stosowania architektury informacyjnej w planowaniu i realizacji przedsięwzięć służących cyfrowej transformacji administracji. Efektem powyższych działań będzie między innymi podniesienie jakości, sprawności oraz poziomu synergii instytucji administracji w budowie i udostępnianiu usług publicznych, jako odpowiedzi administracji na oczekiwania obywateli w zakresie sposobu załatwiania spraw urzędowych. Przeprowadzenie programu szkoleniowego dla administracji publicznej umożliwi podniesienie sprawności działania administracji publicznej, a w szczególności stworzy warunki do skuteczniejszego i sprawniejszego aplikowania i wykorzystania środków unijnych w perspektywie 2021-27 przez jednostki administracji.

Finansowanie zadań Instytucji Kluczowej w obszarze Cyfryzacji w latach 2024-2025 w celu zagwarantowania efektywnego wdrażania Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy

Nr projektu: FERC.03.01-IZ.00-0004/24

Termin realizacji: 01.01.2024 – 31.12.2025

Całkowity koszt realizacji projektu: 4 238 500,00 PLN

Wartość dofinansowania z UE: 3 378 508,35 PLN

Grupy docelowe: pracownicy Ministerstwa Cyfryzacji zajmujący się realizacją zadań wynikających z pełnionej przez Ministerstwo funkcji Instytucji Kluczowej w obszarze Cyfryzacji oraz wdrażania Polityki Spójności, a także potencjalni beneficjenci i beneficjenci w zakresie zdolności do efektywnego uczestnictwa w realizacji projektów w ramach FERC.

Cel projektu: Celem projektu jest efektywne realizowanie przez Ministerstwo Cyfryzacji jako Instytucję Kluczową w obszarze Cyfryzacji zadań wynikających z Porozumienia Trójstronnego w sprawie systemu realizacji programu "Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027". Zostanie on zrealizowany poprzez eksperckie wsparcie Ministra Cyfryzacji w wypełnianiu obowiązków nałożonych Porozumieniem. Sfinansowane zostaną m.in. analizy, ekspertyzy, opinie dotyczące tematyki FERC, działania związane z wdrażaniem w administracji publicznej Architektury Informacyjnej Państwa oraz koszty delegacji służbowych niezbędnych do wykonywania obowiązków przez pracowników Instytucji. W szczególności sfinansowana zostanie ekspertyza dotycząca efektów interwencji w ramach I Priorytetu FERC, ekspertyza dotycząca zagadnień związanych z tematyką Internetu szerokopasmowego, ekspertyzy (audyty) dotyczące realizowanych projektów pomocy technicznej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oraz inne wsparcie eksperckie na rzecz Ministra Cyfryzacji zidentyfikowane podczas realizacji zadań związanych z FERC. W ramach projektu realizowane będą także prace związane z utrzymaniem i rozwojem Architektury Informacyjnej Państwa. W szczególności będą dotyczyły eksperckiego wsparcia w zakresie utrzymania i rozwoju Repozytorium AIP, w zakresie wdrażania AIP w administracji publicznej, w działaniach koncepcyjnych i legislacyjnych związanych z cyfrową transformacją administracji oraz w pracach Rady Architektury przy KRMC i pracach związanych z realizacją inicjatyw europejskich dotyczących AIP i interoperacyjności. Są to działania niezbędne do właściwej realizacji projektów i obsługi wydatkowania środków w ramach FERC. Wszystkie zaplanowane w projekcie działania wpisują się w Szczegółowy Opis dla trzeciego Priorytetu Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, tj. m.in. zapewnienie wysokiej jakości procesu wyboru projektów w ramach Programu FERC, koordynacja działań w zakresie cyfryzacji, wymiana dobrych praktyk oraz przygotowanie i przeprowadzenie analiz, badań, ocen, ekspertyz, koncepcji, ewaluacji, sprawozdań, opinii prawnych, doradztwa prawnego oraz finansowanie pomocy ekspertów zewnętrznych i doradztwa specjalistycznego.

{"register":{"columns":[]}}