W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Startuje Tydzień Edukacji Informatycznej. Dołącz do bezpłatnych webinarów!

04.12.2020

CodeWeek 2020 już za nami, jednak ciągle wspominamy nasz tegoroczny wielki programistyczny sukces i nieustannie zachęcamy do programowania i podnoszenia swoich kompetencji cyfrowych! Właśnie nadarza się ku temu świetna okazja…

Zdjęcie - rozłożony zeszyt na tle szkolnej tablicy. W zeszycie tekst: Computer Science Education Week Hours od code. Wokół zeszyty leżą m.in. kreda, ołówki, tablet, temperówka, budzik i jabłko.

Już w najbliższy poniedziałek, czyli 7 grudnia, rusza Tydzień Edukacji Informatycznej. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych, interaktywnych zajęć online. Sprawdźcie sami!

Tydzień Edukacji Informatycznej

Wydaje się, że dopiero co zakończyliśmy tegorocznego CodeWeeka, a już za chwilę przerwa świąteczna i ferie zimowe! Zanim wpadniecie w wir świątecznych przygotowań, dołączcie z nami do wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej!

Tydzień Edukacji Informatycznej (CSEdWeek - Computer Science Education Week) to inicjatywa organizowana od 2009 r. Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę podnoszenia poziomu edukacji informatycznej na wszystkich poziomach i podkreślenie kluczowej roli informatyki we wszystkich zawodach.

Inicjatywa to wynik współpracy wielu podmiotów, którym zależy na promocji podnoszenia kompetencji informatycznych. CSEdWeek jest obchodzony każdego roku w tygodniu urodzin amerykańskiej pionierki informatyki Grace Hopper (urodziła się 9 grudnia 1906 roku).

Dlatego też tegoroczny Tydzień Edukacji Informatycznej obchodzimy w dniach 7-13 grudnia. To czas, w którym będziecie mieli okazję wziąć udział w wielu interesujących aktywnościach online.  

Godzina Kodowania codziennie

W ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej co roku organizowana jest Godzina Kodowania. Przygotowuje ją Code.org – organizacja non-profit, na portalu której znajdziecie bazę bezpłatnych kursów dla różnych grup wiekowych, dotyczących nauki programowania. Strona ma polską wersję językową!

Zgodnie z informacją dostępną na portalu, z zasobów code.org korzystają dziesiątki milionów uczniów i milion nauczycieli z całego świata, a Godzina Kodowania przyciągnęła już 10% wszystkich uczniów na świecie.

Co Code.org przygotowało w tym roku?

Przede wszystkim tegoroczne hasło to „CodeByte”, a szczegóły zdradza założyciel Code.org Hadi Partovi i… jego córka. Obejrzyjcie koniecznie!

Wideo

Więcej informacji o tegorocznych wydarzeniach i Godzinie Kodowania znajdziecie na stronach code.org, hourofcode.com, a także na blogu prof. Macieja M. Sysło mmsyslo.pl.

Zachęcamy też do dołączenia do wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nauczyciele, rodzicie i edukatorzy będą mogli dowiedzieć się czym jest STEAM i SCRUM, a dzieciaki zakodują Herkulesa i inne onlineowe przygody.

Sprawdźcie szczegóły wydarzeń.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o samej inicjatywie zachęcamy do dołączenia do spotkania „CS for Good: Going Beyond The Hour Of Code 2020”.

Wstąp do naszego klubu

Jeśli szukacie dodatkowych materiałów, z których możecie korzystać rozpoczynając przygodę z programowaniem, koniecznie zajrzyjcie do naszych zasobów dostępnych na stronie gov.pl/koduj.  Stale ją dla Was ulepszamy!

7 grudnia, kiedy rozpocznie się Tydzień Edukacji Informatycznej, zapraszamy też na ostatnie w tej edycji spotkania z Klubem Młodego Programisty online. -> dołącz

Jeśli nie mieliście okazji dołączyć do naszego cyklu spotkań z programowaniem, nic straconego – wszystkie webinary możecie obejrzeć w dogodnym dla Was czasie, w internecie:

  • Klub Młodego Programisty online (edycja pierwsza) -> obejrzyj
  • Jesień z Klubem Młodego Programisty online (edycja druga) -> obejrzyj
  • CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online -> obejrzyj

Kluby Młodego Programisty wystartowały w październiku 2018 roku w 16 miastach średniej wielkości jako stacjonarne punkty warsztatowe z nauką programowania dla dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych. W maju 2020 roku, w związku z pandemią, warsztaty przenieśliśmy do sieci.

W pierwszej edycji wzięło udział blisko 12 tysięcy aktywnych uczestników.

Organizujesz bezpłatne spotkania dot. nauki programowania z okazji Godziny Kodowania? Napisz do nas: programowanie@mc.gov.pl.

 

{"register":{"columns":[]}}