W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Studenckie życie z mObywatelem

05.07.2021

Znamy wyniki matur, czas na kolejny krok w dorosłość – rekrutacja na studia. Na tym etapie (ale i innych) może się przydać nasza aplikacja mObywatel. Warto ją mieć!

Dwoje uśmiechniętych młodych ludzi (chłopak i dziewczyna) w kawiarni, patrzą w ekran trzymanego przez dziewczynę smartfona.

Politechnika Poznańska jako pierwsza uczelnia w Polsce proponuje kandydatom rejestrację do systemu rekrutacyjnego z wykorzystaniem naszej aplikacji mObywatel.

Portfel dla studenta

- To proste rozwiązanie, które znają już osoby korzystające z systemu Twój e-PIT. W tym roku można było się do niego zalogować właśnie z naszą aplikacją – tłumaczy minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  - Rejestracja w systemie rekrutacyjnym z aplikacją to kilka szybkich kroków. Zachęcamy kolejne uczelnie, by także wdrażały to intuicyjne rozwiązanie. Chętnie pomożemy – dodaje.

Jeśli jeszcze nie znacie naszej aplikacji, oto kilka słów na jej temat. mObywatel to cyfrowy portfel na dokumenty. Aplikacja jest bezpłatna i dobrowolna, przygotowuje ją zespół NASK. Korzystanie z aplikacji to przede wszystkim wygoda. Zachęcamy studentów do jej instalowania i korzystania. Znajdziecie w niej m.in.:

  • mObywatel (mTożsamość) – to odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego, które pozwalają potwierdzić Waszą tożsamość (np. podczas kontroli biletów w pociągu, na poczcie – podczas odbierania listu poleconego/paczki, ale też w hotelach czy wypożyczalniach sprzętu sportowego).
  • mPrawo Jazdy - cyfrowy dokument z odwzorowaniem Twoich uprawnień do prowadzenia pojazdów. mPrawo jazdy korzysta z aktualnych danych, które znajdują się w rejestrach państwowych.
  • Licznik punktów karnych – w naszej aplikacji w kilka chwil możesz sprawdzić aktualną liczbę swoich punktów karnych.
  • Unijny Certyfikat COVID - który ułatwia podróżowanie po Unii Europejskiej.
  • eRecepty - dzięki nim będąc w aptece, wystarczy tylko wybrać w telefonie, którą e-receptę chcecie zrealizować i pokazać farmaceucie ekran telefonu z wyświetlonym kodem QR.
  • Bilety kolejowe - W mObywatelu możesz wyświetlić bilety zakupione w systemie PKP Informatyka: www.bilkom.pl lub bilet.wielkopolskiebilety.pl

Sami widzicie, że naprawdę warto korzystać z naszej aplikacji. Pobierzcie ją już dziś!

  • Jeśli używasz urządzenia z systemem Android – pobierz tutaj.

Do uruchomienia aplikacji będziecie potrzebowali profilu zaufanego. Jeśli jeszcze go nie macie, sprawdźcie jak go założyć.

Łatwiej się nie da

Jak więc wygląda rejestracja i logowanie z mObywatelem do systemu rekrutacyjnego Politechniki Poznańskiej?

To proste. Na początku trzeba założyć konto (z wykorzystaniem mObywatela):

Krok 1: wejdź na stronę systemu rekrutacyjnego Politechniki Poznańskiej https://rekrutacja.put.poznan.pl/

Krok 2: wybierz Zaloguj się przez mObywatel

Krok 3: Zaloguj się do aplikacji mObywatel i działaj zgodnie ze wskazówkami:

  • Wybierz mObywatel (mTożsamość).
  • Na dole ekranu aplikacji wybierz „Przekaż”.
  • Wybierz przekaż Instytucji lub firmie.
  • Zeskanuj kod QR ze strony.
  • Wyraź zgodę na przekazanie danych.

Krok 4: Wypełnij formularz rejestracyjny, system wyświetli potwierdzenie założenia konta

Krok 5: Potwierdź adres e-mail (link weryfikacyjny dostaniesz mailem). Od tego momentu możesz korzystać z systemu i logować się do niego mObywatelem.

Wideo

Wygoda w telefonie

Możliwość logowania się do systemów rekrutacyjnych naszą aplikacją to nie wszystko, co oferujemy uczelniom wyższym.

- Zachęcamy wszystkie uczelnie w Polsce także do przystąpienia do naszego projektu mLegitymacja studencka.  mLegitymacja to legitymacja studencka w smartfonie, a dokładnie w naszej aplikacji mObywatel. To pełnoprawny zamiennik jej tradycyjnej wersji. Potwierdza wszystkie studenckie uprawnienia i zniżki – mówi minister Adam Andruszkiewicz. - W praktyce oznacza to, że młodzi ludzie mogą z niej skorzystać np. kupując ulgowy bilet do kina czy w pociągu. Wystarczy, że pokażą telefon z zainstalowaną aplikacją – dodaje.

mLegitymacja studencka nie tylko uprawnia do ulg i zniżek, ale tak samo jak tradycyjne dokumenty, potwierdza też status studenta i jego przynależność do uczelni.

Co powinna zrobić uczelnia, aby jej studenci mogli korzystać z mLegitymacji? Niewiele. Pierwszym krokiem jest wypełnienie prostego FORMULARZA. Kolejny to podpisanie porozumienia. Staramy się, aby cały proces był możliwie najprostszy i najkrótszy.

Co ważne – z wydawaniem mLegitymacji nie wiążą się żadne koszty. Uczelnia nie musi kupować nowego sprzętu czy oprogramowania. Dotychczas do projektu mLegitymacja studencka dołączyło już 114 uczelni. Zapraszamy kolejne!

Więcej informacji na temat naszej aplikacji: gov.pl/mobywatel

{"register":{"columns":[]}}