W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Trwa kwarantanna, trwa Grarantanna!

16.04.2020

Mijają dokładnie cztery tygodnie odkąd objęliśmy Was grarantanną! Myślicie, że zwalniamy? Wręcz przeciwnie. Właśnie wrzuciliśmy drugi bieg. Dołączcie.

Grafika przypominająca dżojstik. Poniżej napis: Grarantanna.

Najważniejsza oczywiście jest nauka. Pomyśleliśmy jednak, że oprócz tego warto zorganizować uczniom czas tak, aby możliwie najmniej odczuli trwającą kwarantannę. Cel mieliśmy i mamy jeden: chcemy, aby zostali w domu. W zamian obiecujemy mądrą rozrywkę na każdy dzień.

Wszystko gra

- Jeśli kilka tygodni temu ktoś powiedziałby nam, że o naszej Grarantannie pisać będą media w Japonii, Chinach, Rosji, Hiszpanii, Finlandii, Turcji, Izraelu, Indonezji, we Włoszech, na Węgrzech, czy na Tajwanie, pewnie byśmy nie uwierzyli. Ale takie są fakty. Pierwsza odsłona naszego cyklu wzbudziła niespotykane zainteresowanie. Co dla nas najważniejsze – nie tylko w zagranicznych mediach, ale przede wszystkim wśród uczestników – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Odpowiadając na ten pozytywnym odzew postanowiliśmy rozszerzyć nasze działania – dodaje szef MC.

Ogłaszamy to oficjalnie: ruszyła druga odsłona Grarantanny! Na stronie www.grarantanna.pl czekają na Was kolejne aktywności. Jakie? Oto one:

  • Minecraft, czyli zbuduj kolejny cud wirtualnego świata

Konkurs na budowanie charakterystycznych miejsc, obiektów i innych elementów, będących odtworzeniem ikonicznych budynków lub scen w świecie Minecrafta.

  • #graniewczytanie

Wyzwanie, w którym uczniowie czytają utwory literackie dostępne w domenie publicznej (czytane wersami, zdaniami lub z podziałem na rolę).

  • #graniewgronie

Przygotowanie elektronicznego zeszytu z instrukcjami do przeprowadzenia samodzielnej rozgrywki LARP dla rodzin z dziećmi.

  • #edukatywni

Wyzwanie, w którym uczniowie konkurują w dzieleniu się wiedzą szkolną w jak najciekawszy i najbardziej interesujący sposób, streamując wideo z domów.

  • Zestaw działań RPG

Webinary i aktywności dla mistrzów gry, nauka samodzielnego grania w RPG.

  • Multimedialne quizy

„Poznawaj Polskę nie wychodząc z domu” - 10 multimedialnych quizów poświęconych ciekawostkom turystycznym, kulturalnym i popkulturalnym.

  • Webinar na temat sztucznej inteligencji
  • Re: cytujmy Czechowicza

Udostępnienie - na licencji Creative Commons - najlepszych interpretacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza.

W organizacji Grarantanny wspiera nas Fundacja Teatrikon.

Brawo Wy!

- Mamy nadzieję, że druga odsłona Grarantanny będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniem jak pierwsza. W ciągu ostatnich czterech tygodni 28 tysięcy uczniów rozwiązało zagadki paragrafowe, 15 tysięcy wzięło udział w quizach historycznych, webinar o tym jak stworzyć grę wideo obejrzało 14 tysięcy osób – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – W sumie naszą stronę www.grarantanna.pl odwiedziło w tym czasie niemal 300 tysięcy osób. To świetny wynik – dodaje szef MC.

Podsumowując pierwszą odsłonę Grarantanny warto także wspomnieć o tym, że w trakcie wyzwania Grarantanna JAM uczniowie stworzyli 40 gier komputerowych, a podczas wyzwania #edukatywni nagrali 475 wideo-lekcji, które obejrzało 10 tysięcy osób. Łączny czas tych nagrań to 152 godziny! Do konkursu Minecrafta „Zbuduj kolejny cud wirtualnego świata” zgłoszono aż 670 budowli. Brawo Wy!

Grarantanna Cup

Podczas Grarantanny zorganizowaliśmy także turniej jakiego jeszcze nie było – Grarantanna Cup.

- To przedsięwzięcie adresowane do wszystkich uczniów, którzy przy okazji świetnej zabawy i konkurencji w duchu fair-play, mogą wygrać indywidualne nagrody, ale i nagrody dla szkół, które reprezentują – przypomina minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Na platformie ESL Play, aż do majówki, organizujemy turnieje najpopularniejszych gier na świecie: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive.

Przewidzieliśmy rozgrywki indywidualne, ale i zespołowe. Na platformie prowadzone są też zapisy do turniejów. Chcąc wziąć w nich udział - zawodnik lub drużyna muszą założyć konto, a następnie - zgodnie z regulaminem - zweryfikować i potwierdzić, że reprezentują daną szkołę.

Przygotujcie pady, klawiatury, smartfony i dołączajcie!

Szczegółowe informacje znajdziecie na www.grarantanna.pl

{"register":{"columns":[]}}