Wicepremier Krzysztof Gawkowski otworzył konferencje Women in Tech Summit 2024
13.06.2024
12 i 13 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja Women in Tech Summit 2024, którą otworzyło wystąpienie wicepremiera Krzysztofa Gawkowskiego. Ministerstwo Cyfryzacji było gospodarzem panelu „IT i TY - praca z misją rozwoju Państwa”, w którym udział wzięła m.in. Pamela Krzypkowska, dyrektorka Departamentu Badań i Innowacji, w Ministerstwie Cyfryzacji.
Technologie kwantowe ważnym tematem konferencji
W wydarzeniu uczestniczyło około 10 tysięcy kobiet ze środowisk STEM, Tech & IT w tym topowe naukowczynie, inżynierki, liderki, startuperki oraz ekspertki z największych światowych firm. W konferencji wzięli udział także przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, w tym wicepremier Krzysztof Gawkowski, który otworzył wydarzenie swoim wystąpieniem. Uczestniczył on również w panelu, dotyczącym przełomowego tematu technologii kwantowych.
– Jestem przekonany, że im więcej kobiet zdecyduje się na karierę w dziedzinie cyfrowej, tym bardziej zyskamy jako cała branża technologiczna. Kobiety wnoszą do sektora IT unikalne perspektywy, które są kluczowe dla przyszłości cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa. Firmy, które aktywnie wspierają udział kobiet w technologii, nie tylko przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju społecznego, lecz także zyskują strategiczną przewagę konkurencyjną. Dzisiejsze wydarzenie koncentruje się na przełomowym temacie kwantów. To motyw, który wyznacza perspektywę, przyszłość i teraźniejszość cyfrowego świata – powiedział wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Ministerstwo Cyfryzacji zachęca kobiety z IT do pracy w administracji publicznej
W trakcie wydarzenia odbył się również panel „IT i TY - praca z misją rozwoju Państwa”, którego gospodarzem było Ministerstwo Cyfryzacji. Miał on na celu zachęcić uczestniczki do pracy w administracji publicznej. Uczestniczyła w nim m.in. Pamela Krzypkowska, dyrektorka Departamentu Badań i Innowacji, w Ministerstwie Cyfryzacji.
– W Ministerstwie Cyfryzacji realizujemy przełomowe inicjatywy, takie jak między innymi wdrażanie pierwszej w Polsce regulacji AI oraz tworzenie strategii, która pozwoli urzędnikom w całym kraju korzystać z generatywnej sztucznej inteligencji – powiedziała do uczestniczek wydarzenia Pamela Krzypkowska.
Wsparcie kobiet w branży technologicznej
Konferencja odgrywa ważną rolę w promowaniu równości, wspieraniu rozwoju zawodowego, łamaniu stereotypów i budowaniu silnej społeczności kobiet. Pomaga to nie tylko indywidualnym uczestniczkom, lecz także przyczynia się do ogólnego postępu w branży technologicznej. Wydarzenie daje kobietom okazję do budowania sieci kontaktów z innymi profesjonalistkami, z którymi mogą dzielić się swoimi doświadczeniami. Takie wzorce mogą inspirować młodsze kobiety do wyboru kariery w technologii. Badania pokazują, że różnorodne zespoły są bardziej innowacyjne i podejmują lepsze decyzje.