W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

VII posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego

31.01.2023

31 stycznia 2023 r. w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyło się VII posiedzenie plenarne Rady Działalności Pożytku Publicznego kadencji 2021-2024. W posiedzeniu wziął udział Sekretarz Stanu w KPRM, Wiceprzewodniczący Kds. PP, przedstawiciel KPRM w Radzie Działalności Pożytku Publicznego Piotr Mazurek.

VII posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego

Posiedzenie, które prowadzili Współprzewodniczący Rady Szymon Dziubicki oraz Wojciech Kaczmarczyk rozpoczęło się od debaty dotyczącej „Kondycji zatrudnienia w trzecim sektorze”. Poza członkami Rady w dyskusji wzięli udział zaproszeni goście, m.in. z GUS, NSZZ „Solidarność”, przedstawiciel samorządu KWRiST oraz przedstawiciele Związków Stowarzyszeń KIPR, WRZOS, OFOP. Następnie głos zabrał Sekretarz Stanu Piotr Mazurek, który przedstawił sprawozdanie z prac Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej za rok 2022. Uczestnicy w dalszej części spotkania podjęli dyskusję nad wyzwaniami dla organizacji pozarządowych w 2023 r., w związku ze wzrostem cen energii i kosztów funkcjonowania, a także propozycjami zmian w Procedurze w sprawie wyłaniania organizacji pozarządowych do składów komitetów monitorujących programy polityki spójności na lata 2021-2027. W czasie spotkania została przedstawiona informacja na temat szkoleń z zakresu procesu stanowienia prawa realizowanych przez Rządowe Centrum Legislacji. Posiedzenie zakończyło się dyskusją na temat zmian w zespołach roboczych RDPP oraz sprawozdaniem z prac zespołów Rady, które zostały zaprezentowane przez przewodniczących.

 

 

Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem opiniodawczo-doradczym Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego powołanym na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 2020 poz. 1057, z późn. zm.). Rada została powołana po raz pierwszy w dniu 27 listopada 2003 r.

Rada Działalności Pożytku Publicznego jest jedynym ciałem instytucjonalizującym zasadę dialogu obywatelskiego oraz współpracę pomiędzy sektorem publicznym a trzecim sektorem. Stanowi ona dopełnienie instytucji realizujących zasadę dialogu społecznego i sytuuje się obok Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu oraz Rady Dialogu Społecznego.

{"register":{"columns":[]}}