W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czy potrzebujemy Kodeksu Służby Publicznej? Zapraszamy na transmisję z debaty

12.12.2024

W najbliższy poniedziałek - 16 grudnia - o godzinie 14:00 na kanale YouTube służby cywilnej odbędzie się transmisja z debaty eksperckiej, którą organizuje szefowa służby cywilnej. Przedstawiciele środowiska naukowego będą dyskutować nt. "Czy potrzebujemy Kodeksu Służby Publicznej".

Plansza tytułowa. Rozmyta zdjęcie biblioteki z napisem "Czy potrzebujemy Kodeksu Służby Publicznej? Debata i przyszłości polskiej administracji

Czy w Polsce potrzebne jest rozwiązanie prawne, które ujednolici funkcjonowanie wszystkich pragmatyk urzędniczych - rządowej, państwowej i samorządowej? Między innymi na to pytanie będą starali się odpowiedzieć uczestnicy poniedziałkowej debaty.

Transmisja

Transmisja z debaty odbędzie się na nowo otwartym kanale YouTube służby cywilnej. Każdy będzie mógł na żywo śledzić jej przebieg oraz zadawać uczestnikom pytania.

Link do transmisji: https://youtube.com/live/VFxdXLoPNw4

Kod QR do kanału Służba Cywilna na YouTube

Kod QUR kanału YouTube Służba Cywilna

Uczestnicy debaty

Prof. dr hab. Jolanta Itrich-Drabarek

Politolożka, profesor nauk społecznych. Kierownik Katedry Nauk o Państwie i Administracji Publicznej Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwesrytety Wrszawskiego. Członkini Rady Służby Cywilnej w latach 2012-2016. Pracowała w administracji publicznej m.in. jako doradca Prezesa Rady Ministrów, wicedyrektor Biura Spraw Społecznych w Kancelarii Prezydenta RP, szef doradców Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Autorka publikacji naukowych dotyczących statusu urzędników w Polsce i w Europie, systemów służby cywilnej w UE i na świecie, roli i miejsca administracji publicznej w państwie demokratycznym oraz etyki w służbie publicznej.

Dr Beata Springer

Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, prawniczka, politolożka. Adiunkt na Uniwersytecie w Zielonej Górze, w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji, w Katedrze Systemów Politycznych, Teorii Polityki i Administracji.  Zainteresowania naukowe: administracja publiczna, służba cywilna, polityka wyznaniowa, prawo wyznaniowe, samorząd terytorialny. 

Dr Karolina Kulicka

Naukowczyni, była urzędniczka, absolwentka KSAP. Jej zainteresowania naukowe obejmują zarządzanie organizacjami, etyczną sztuczną inteligencję oraz kwestie równości algorytmicznej i organizacyjnej. Dr Kulicka reprezentowała Polskę w instytucjach Unii Europejskiej oraz ONZ. Zdobywczyni nagród i stypendiów naukowych, m.in. International Peace Scholarship, Social Impact Fellowship, UB Humanities Institute Fellowship.

Dr hab. Grzegorz Makowski, prof. SGH 

Socjolog, adiunkt w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH, ekspert forum Idei Fundacji im. Stefana Batorego. Zajmuje się m.in. zagadnieniami korupcji, polityki antykorupcyjnej oraz dobrego rządzenia, problematyką społeczeństwa obywatelskiego i sytuacją organizacji pozarządowych, a także socjologią problemów społecznych. 

Dr hab. Dawid Sześciło

Pracuje na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz jako ekspert organizacji międzynarodowych (OECD, Unii Europejskiej i Rady Europy) do spraw reform administracji publicznej. Jest członkiem Kolegium Najwyższej Izby Kontroli. Autor ponad 200 publikacji naukowych z obszaru zarządzania publicznego, prawa administracyjnego i praw człowieka.

Dr Robert Sobiech

Dyrektor Centrum Polityki Publicznej w Collegium Civitas. Zajmuje się badaniami opinii publicznej, analizami i ewaluacją polityk publicznych oraz komunikacją społeczną. Autor badań i analiz dla administracji rządowej i samorządowej, organizacji pozarządowych oraz organizacji międzynarodowych. W Collegium Civitas jest także zastępcą dyrektora Centrum Badań nad Demokracją, Społeczeństwem Obywatelskim i Elitami Politycznym.

Moderator dyskusji - zastępca dyrektora KSAP, prof. dr hab. Waldemar Czachur

Profesor nauk humanistycznych, niemcoznawca i językoznawca w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2007 roku związany jest z Krajową Szkołą Administracji Publicznej, gdzie prowadził zajęcia językowe. W latach 2017-2023 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, a w latach 2006-2011 koordynował programem stypendialno-szkoleniowym Fundacji Roberta Boscha dla kadr urzędniczych w administracji z Europy Środkowej. W tych latach współpracował z Centrum Stosunków Międzynarodowych.

{"register":{"columns":[]}}