W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XX posiedzenie Rady Służby Publicznej

17.12.2024

Dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - w formie hybrydowej - odbyło się XX posiedzenie Rady Służby Publicznej. Na prośbę Członków Rada wysłuchała informacji na temat stanu przygotowań Polski do objęcia i sprawowania przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w I połowie 2025 roku oraz przewodnictwa pracom Sieci EUPAN przez Departament Służby Cywilnej KPRM.

Logotyp Rady Służby Publicznej - napis w dwóch wierszach, podkreślony linią poziomą, w którą wkomponowana jest biało-czerwona wstążka. Napis w górnym wierszu: RADA SŁUŻBY PUBLICZNEJ. Napis w dolnym wierszu: PRZY PREZESIE RADY MINISTRÓW.

Informację na temat sprawowania przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej przedstawiła podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Magdalena Sobkowiak-Czarnecka oraz dyrektor Departamentu Przygotowania i Sprawowania Przewodnictwa w Radzie UE Marta Daniluk.

Następnie szefowa służby cywilnej Anita Noskowska-Piątkowska oraz dyrektor Departamentu Służby Cywilnej KPRM Marta Kuzawińska zaprezentowały informacje na temat przewodnictwa pracom Sieci EUPAN.

O EUPAN

Europejska Sieć Administracji Publicznej (ang. European Public Administration Network, EUPAN) to nieformalna sieć dyrektorów generalnych, którzy odpowiadają za administrację publiczną w państwach członkowskich Unii Europejskiej (UE), Komisji Europejskiej i krajach obserwatorach, współpracujących z Siecią.

Głównym celem i misją EUPAN jest współpraca i wymiana doświadczeń pomiędzy europejskimi administracjami publicznymi. Tematyka tej współpracy obejmuje wspólne zainteresowania i priorytety państw członkowskich i UE, przy jednoczesnym uwzględnieniu aktualnych wydarzeń i wyzwań administracji publicznych. EUPAN wspiera także rozwój wspólnych narzędzi, działań i wizji, podzielanych przez jej członków – jak np. Wspólna Metoda Oceny (Common Assessment Framework, CAF).

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}