W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacje o naborze w ramach inwestycji C3.1.1 Cybebezpieczeństwo – CyberPL, infrastruktura przetwarzania danych oraz optymalizacja infrastruktury służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

Centrum Projektów Polska Cyfrowa otworzyło nabór wniosków o objęcie przedsięwzięć wsparciem dla Inwestycji C3.1.1 Cybebezpieczeństwo – CyberPL, infrastruktura przetwarzania danych oraz optymalizacja infrastruktury służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Inwestycja C3.1.1. KPO obejmuje cztery różne komponenty, w tym „cyberbezpieczeństwo”, w ramach którego planowana jest realizacja i objęcie wsparciem m.in. przedsięwzięć polegających na ustanowieniu sieci obejmującej co najmniej 5 sektorowych zespołów reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego (CSIRT) w sektorach kluczowych w rozumieniu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, które przyczynią się do zwiększenia skuteczności systemu reagowania na incydenty w ramach krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

Celem naboru jest wybór do objęcia wsparciem przedsięwzięć polegających na utworzeniu lub rozwoju 5 sektorowych Zespołów Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT) w sektorach kluczowych w rozumieniu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

Ostatecznymi odbiorcami wsparcia przedsięwzięć składanych w ramach naboru, realizowanego w trybie niekonkurencyjnym w ramach Inwestycji C3.1.1. mogą być wyłącznie urzędy obsługujące organy właściwe ds. cyberbezpieczeństwa, o których mowa w art. 41 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, tj.:
1.    Urząd Komisji Nadzoru Finansowego;
2.    Ministerstwo Cyfryzacji;
3.    Ministerstwo Infrastruktury;
4.    Ministerstwo Klimatu i Środowiska;
5.    Ministerstwo Zdrowia;
lub jednostki podległe lub nadzorowane przez te organy, wskazane przez ww. organy, którym zgodnie z art. 42 ust. 3 ww. ustawy powierzono realizację w ich imieniu niektórych zadań, na podstawie porozumienia, o którym mowa w art. 42 ust. 4-6 ww. ustawy.

Termin naboru: 13.11.2024 r. – 31.01.2025 r. 

Kwota alokacji: 65 812 901,80 PLN

Informacje o miejscu i sposobie składania wniosków, kryteriach wyboru przedsięwzięć, środkach odwoławczych oraz pozostałych ważnych kwestiach pod poniższym linkiem:

{"register":{"columns":[]}}