Cyberbezpieczeństwo: kolejna polska firma przystąpiła do naszego programu
19.02.2020
Dynacon Sp. z o.o. to kolejna polska firma, z którą będziemy współpracować w zakresie cyberbezpieczeństwa. W środę minister cyfryzacji i prezes spółki podpisali porozumienie w tej sprawie.
Tym samym w naszym Programie Współpracy w Cyberbezpieczeństwie są już dwie polskie firmy. Jako pierwsza dołączyła Krypton Polska Sp. z o.o. W ostatnim czasie podpisaliśmy porozumienia także z międzynarodowymi koncernami, takimi firmami jak Samsung, Cisco, Ericsson, Nokia oraz IBM.
Bezpieczeństwo sektorowe
Dynacon to w tym gronie pierwsza firma z obszaru komunikacji i bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania (OT).
- Nasza współpraca jest ważna ze względu na wyzwania cyberbezpieczeństwa przed jakimi stoi infrastruktura krytyczna i kluczowa w Polsce – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Konieczne jest m.in. przygotowanie systemowych rozwiązań standaryzacyjnych i wypracowanie najlepszych praktyk, które powinny być stosowane dla zapewnienia ciągłości działania procesów technologicznych. Naszym celem jest także zwiększenie odporności na coraz bardziej zaawansowane cyberataki na sektor energetyczny i paliwowy – dodał szef MC.
Porozumienie o współpracy - wraz z ministrem cyfryzacji - podpisał prezes firmy Andrzej Cieślak.
- Oczekujemy, że nasz udział w Programie umożliwi intensyfikację działań nad schematami certyfikacji, umożliwiającymi ocenę i potwierdzenie poziomu cyberbezpieczeństwa procesów technologicznych w krytycznych i kluczowych infrastrukturach oraz usługach, w szczególności w sektorach: energetycznym, paliwowym i chemicznym – powiedział szef Dynacon Sp. z o.o.
Zapraszamy do współpracy
Zawarte porozumienie, którego stroną jest także NASK, umożliwia współpracę z sektorem prywatnym w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
Obejmuje wszystkie obszary Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (informacyjny, edukacyjny, szkoleniowy i testów oraz certyfikacji), w tym przede wszystkim:
- podnoszenie kompetencji w zakresie świadomości zagrożeń oraz metod ataków w cyberprzestrzeni;
- identyfikacja podatności i zagrożeń oraz wymiana informacji;
- opracowywanie rekomendacji w zakresie konfiguracji urządzeń i oprogramowań;
- przygotowanie i prowadzenie oceny oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa;
- promowanie innowacyjnych rozwiązań i projektów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz budowanie partnerstwa z podmiotami Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa.
Dynacon Sp. z o.o. jest polską firmą inżynieryjną i deweloperską. Na rynku funkcjonuje od 2005 r. Specjalizuje się w realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa, projektowania oraz integracji środowisk informatycznych i automatyki przemysłowej, wykorzystując przy tym interdyscyplinarne podejście całego zespołu specjalistów.
- Liczymy na coraz większe zainteresowanie polskich firm badaniami i certyfikacją cyberbezpieczeństwa produktów, które będą oferowane nie tylko na rynku krajowym, europejskim, ale i w ramach partnerstwa transatlantyckiego. Zachęcamy do współpracy – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.