DAGMA Sp. z o.o. nowym partnerem Programu PWCyber
23.06.2023
DAGMA Sp. z o.o. dołączyła do grona partnerów Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) prowadzonego przez Ministra Cyfryzacji.
Jeden z pionów biznesowych spółki, DAGMA Bezpieczeństwo IT od ponad 35 lat dostarcza rozwiązania i usługi z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego w Polsce oraz za granicą. Firma ze Śląska zapewnia kompleksową ochronę IT blisko 150 tys. firm i instytucji publicznych, oferując zarówno audyty oraz szkolenia, jak i wyspecjalizowane zabezpieczenia IT. Wśród nich znajdują się m.in. oprogramowanie antywirusowe, zaawansowane systemy XDR, rozwiązania do szyfrowania danych oraz zapobiegania ich wyciekom, NG Firewalle, a także narzędzia do tworzenia backupu czy wykrywania podatności i zarządzania dostępem uprzywilejowanym. DAGMA Bezpieczeństwo IT, jest także wyłącznym dystrybutorem marki ESET w Polsce, globalnego lidera w zakresie oprogramowania zabezpieczającego, który chroni ponad 6 mln Polaków.
- Od lat widzimy, że oprócz niedostatecznych środków, największym hamulcem w podnoszeniu poziomu cyberbezpieczeństwa jest brak wiedzy, ukształtowanych nawyków i procedur. Dlatego w mojej opinii program Ministerstwa Cyfryzacji trafia w palącą potrzebę. Od lat promujemy dobre praktyki w tym zakresie: przez setki webinarów, warsztatów i ofertę szkoleniową. Cieszę się, że teraz możemy to robić w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – mówi Paweł Jurek, dyrektor rozwoju biznesu w DAGMA Bezpieczeństwo IT.
O działalności firmy DAGMA więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://dagma.eu/pl
Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) jest przedsięwzięciem niekomercyjnym o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest realizowane na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Partnerzy Programu zobowiązują się do wymiany doświadczeń m.in. w celu zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów, produktów i usług oraz podnoszenia świadomości użytkowników rozwiązań cyfrowych. W Programie uczestniczy już 30 firm technologicznych - polskich i zagranicznych. Dzięki wymianie doświadczeń możemy stale zwiększać poziom bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni