W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Hewlett Packard Enterprise w Programie PWCyber

01.02.2023

Kolejny partner dołączył do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Do grona organizacji współpracujących na rzecz zwiększania poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informacyjnych instytucji publicznych i prywatnych dołączyła firma Hewlett Packard Enterprise Polska Sp. z o.o.

Hewlett Packard Enterprise w Programie PWCyber

O Programie Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber)

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) jest przedsięwzięciem niekomercyjnym o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest realizowane na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Partnerzy Programu zobowiązują się do wymiany doświadczeń m.in., aby zwiększać bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług oraz podnosić świadomość użytkowników rozwiązań cyfrowych. W Programie uczestniczą obecnie 23 firmy technologiczne (polskie i zagraniczne), które zdecydowały się współpracować nad podnoszeniem poziomu cyberbezpieczeństwa w kraju. 

Co oznacza bycie partnerem w PWCyber:

Zawarte porozumienie obejmuje wszystkie obszary Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie:

  • obszar informacyjny – przekazywanie informacji o incydentach i zidentyfikowanych cyberzagrożeniach;
  • obszar edukacyjny – edukacja w zakresie bezpiecznej konfiguracji i eksploatacji urządzeń i usług;
  • obszar szkoleniowy – szkolenia podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w zakresie zwiększania świadomości cyberbezpieczeństwa w organizacji;
  • obszar know-how – wymiana wiedzy na temat najnowszych narzędzi i rozwiązań przeznaczonych do podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa;
  • obszar testów i certyfikacji – prowadzenie testów zabezpieczeń oraz przygotowanie do badań i certyfikacji cyberbezpieczeństwa.

W ramach podpisanego porozumienia firma Hewlett Packard Enterprise (HPE) podzieli się swoim doświadczeniem i kompetencjami w zakresie ochrony danych i systemów informacyjnych mających zastosowanie m.in. przy budowie i eksploatacji centrów przetwarzania danych. Eksperci z HPE przekażą wiedzę, która będzie wsparciem dla podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w budowaniu świadomości zagrożeń, ryzyka i perspektyw związanych z cyberbezpieczeństwem.

Hewlett Packard Enterprise to globalna firma oferująca produkty jako usługę (as a service) w dowolnej lokalizacji - od brzegu sieci aż po chmurę, która pomaga organizacjom szybciej urzeczywistniać zamierzone efekty. Osiągane jest to poprzez uzyskanie bardziej ekonomicznej metody świadczenia wydajniejszych i wyższej jakości usług jednocześnie przy niższych kosztach ponoszonych przez użytkowników. Wieloletnia historia innowacji i śmiałych idei, które zmieniają na lepsze sposób życia i pracy, umożliwia HPE oferowanie unikalnych, otwartych i inteligentnych rozwiązań technologicznych. Dzięki szerokiemu portfolio inteligentnych rozwiązań, obejmujących m.in. usługi w chmurze, usługi obliczeniowe, rozwiązania dla wysokowydajnej infrastruktury obliczeniowej (High Performance Computing – HPC), sztucznej inteligencji (artificial intelligence – AI), inteligentne urządzenia brzegowe (Intelligent Edge, - IE) a także oprogramowanie i pamięć masową, firma pomaga partnerom w opracowywaniu nowych modeli biznesowych, nowych sposobów angażowania klientów i zwiększaniu wydajności operacyjnej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:  https://www.hpe.com/pl/en/home.html

{"register":{"columns":[]}}