W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pierwsza polska firma przystąpiła do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber)

10.12.2019

Krypton Polska Sp. z o.o. to pierwsza polska firma, która przystąpiła do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. 10 grudnia porozumienie w tej sprawie podpisali pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, wiceminister cyfryzacji - Karol Okoński oraz prezes Michał Czmoch.

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, wiceminister cyfryzacji - Karol Okoński oraz prezes Krypton Polska Sp. z o.o. - Michał Czmoch pozują do wspólnego zdjęcia.

Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji Program PWCyber zakłada m.in. partnerstwo z sektorem prywatnym. Jego głównym celem jest zwiększenie cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Program jest zbieżny z celami Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2019-2024.

Cyberbezpieczeństwo warunkiem stabilnego rozwoju

- Przystąpienie Krypton Polska do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie jest sygnałem stymulującym dla innych polskich firm opracowujących innowacyjne rozwiązania kryptograficzne – powiedział wiceminister Karol Okoński. - Program PWCyber jest wykorzystywany do budowy bezpiecznego łańcucha dostaw dla rozwiązań podnoszących odporność Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa i zwiększającego poziom ochrony informacji – dodał.

Krypton Polska Sp. o. o. to firma funkcjonująca od 15 lat na rynku nowoczesnych rozwiązań kryptograficznych.

- Potwierdzam gotowość Krypton Polska do współpracy przy opracowywaniu nowych metod testów i kryteriów oceny urządzeń i oprogramowania w ramach Krajowego Systemu Certyfikacji Cyberbezpieczeństwa, budowanego na podstawie Europejskiego Aktu o Cyberbezpieczeństwie – zadeklarował prezes Michał Czmoch.

Zapraszamy inne firmy

Zawarte porozumienie obejmuje wszystkie obszary Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie:

  • obszar informacyjny – przekazywanie informacji o incydentach i zidentyfikowanych cyberzagrożeniach,
  • obszar edukacyjny – edukacja w zakresie bezpiecznej konfiguracji i eksploatacji urządzeń i usług,
  • obszar szkoleniowy – szkolenia podmiotów Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (w szczególności administracji publicznej) w zakresie zwiększenia świadomości cyberbezpieczeństwa,
  • obszar know-how – wymiana wiedzy na temat najnowszych narzędzi i rozwiązań przeznaczonych do podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa,
  • obszar testów i certyfikacji – prowadzenie testów zabezpieczeń oraz przygotowanie do badań i certyfikacji cyberbezpieczeństwa.

Ministerstwo Cyfryzacji liczy na coraz większe zainteresowanie polskich firm badaniami i certyfikacją cyberbezpieczeństwa produktów, które będą oferowane nie tylko na rynku krajowym, ale również europejskim i w ramach partnerstwa transatlantyckiego.

 

 

{"register":{"columns":[]}}