W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Projekt Ministerstwa Cyfryzacji i Facebook’a w Konkursie WSIS Prizes 2020!

20.01.2020

Projekt, który stworzyliśmy wspólnie z Facebookiem ma szansę na prestiżową nagrodę. Liczymy na Wasze głosy!

Uniesione w górę dłonie oraz logo WSIS Prizes

Usługa odwołania się od decyzji portalu, bo o tym projekcie mowa, to pierwszy - zgłoszony do prestiżowego konkursu ITU WISIS Prizes -  projekt, który powstał we współpracy z administracją rządową i jedną z największych platform społecznościowych.

Szansa na sukces

Dzięki Waszym głosom mamy szansę na wygraną.

- Udział w konkursie organizowanym przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) – jedną z agend ONZ – bierzemy od 2014 r. W 2018 r. udało nam się zwyciężyć z projektem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, który został uznany za najlepszy na świecie w swojej kategorii – przypomina wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. - Tegoroczna edycja jest dla nas szczególnie istotna – dodaje.

Tym razem zgłosiliśmy projekt, który jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem na świecie.

Usługę, która startuje w konkursie WSIS Prizes 2020, uruchomiliśmy w grudniu 2018 r. Pozwala na dodatkową weryfikację decyzji portalu np. na temat zawieszenia działania konta, czy poszczególnych postów usuniętych ze względu na ich nieprzyzwoity charakter. Decyzję o przywróceniu treści, profilu lub strony podejmuje Facebook – niezależnie, w oparciu o „Standardy społeczności”.

Oddaj głos

- Zbudowaliśmy tę usługę w przekonaniu, że wolność słowa jest kluczowa dla rozwoju społeczeństwa, a umożliwienie każdemu człowiekowi swobodnej wypowiedzi to pozytywna siła zwiększająca różnorodność idei, którymi ludzie dzielą się w ramach publicznego dyskursu - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. Osiągnięcie równowagi pomiędzy tymi wartościami a zapewnieniem bezpieczeństwa użytkownikom stanowi niezwykle trudne i stale ewoluujące wyzwanie – dodaje szef MC.

Według stanu na dzień zgłoszenia projektu (29.11.2019), zarejestrowaliśmy przeszło 1100 zgłoszeń z czego niemal 35% zakończyło się przywróceniem usuniętych treści.

Więcej informacji o usłudze znajdziecie na stronie usługi: Odwołaj się od decyzji portalu.

 

Każdy z Was może przyczynić się do naszego zwycięstwa. Wystarczy, że do najbliższego piątku (24 stycznia) zagłosujecie na nasz projekt. Jak to zrobić? Oto krótka instrukcja (to tylko brzmi skomplikowanie, w rzeczywistości – jest proste i zajmuje tylko kilka minut):

Krok 1: Wejdź na adres: https://www.itu.int/net4/wsis/stocktaking/Account/Login, a następnie wybierz ,,Register a new user”.

Krok 2: Wypełnij pola danymi zgodnie ze stanem faktycznym. 

  • W polu „Stakeholder Type” wybierz „Other”;
  • W polu „Organization Name” wprowadź „None”.

Hasło do konta powinno zawierać wielką literę, cyfrę oraz znak specjalny. Postępuj zgodnie z komunikatami i otwórz e-mail z linkiem aktywacyjnym na swojej skrzynce. Nie zamykaj przeglądarki po zalogowaniu na konto WSIS Prizes.

Krok 3: Otwórz stronę w nowej karcie: https://www.itu.int/net4/wsis/stocktaking/prizes/2020/

Krok 4: Wybierz odpowiednio „Get Started”, a następnie „Voting Form”;

Strona przedstawia 20 projektów z kategorii pierwszej – C1.  Masz możliwość oddania 18 skutecznych głosów, po 1 z każdej z kategorii.

Możesz również zagłosować wyłącznie na te projekty, które Cię interesują – w tym celu nawiguj za pomocą pola wyboru kategorii, które odnajdziesz bezpośrednio nad listą projektów.

WAŻNE! Nasz projekt został zgłoszony do kategorii C7: E-Goverment i znajdziesz go pod nazwą „Social Media Point of Contact – Facebook and Goverment”. 

To wszystko. Dziękujemy za oddany głos!

Materiały

Instrukcja do głosowania WSIS Prizes 2020
Instrukcja​_do​_głosowania​_WSIS​_Prizes​_2020.docx 0.23MB
{"register":{"columns":[]}}