W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wzmacniamy współpracę w ramach Programu Partnerstwa w Cyberbezpieczeństwie

13.05.2022

Securitum Szkolenia Sp. z o. o., HackingDept Sp. z o.o., Fudo Security Sp. z o.o., ICSec S.A. oraz Amazon Web Services to kolejne firmy, z którymi będziemy współpracować w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Współpraca

Podpisano kolejne porozumienia o współpracy w cyberbezpieczeństwie

Od początku roku do grona partnerów współpracujących na rzecz zwiększenia wspólnego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych polskich instytucji publicznych i prywatnych dołączyli:  Securitum Szkolenia Sp. z o. o. (Sekurak.pl), HackingDept Sp. z o.o., Fudo Security Sp. z o.o., ICSec S.A., Amazon Web Services. Porozumienia o współpracy w cyberbezpieczeństwie wpisują się w politykę podnoszenia świadomości z zakresu  nowoczesnych technologii oraz szeroko pojętego cyberbezpieczeństwa.

O Programie Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber)

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) jest przedsięwzięciem o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest realizowane na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Partnerzy Programu zobowiązują się do wymiany doświadczeń, w celu zwiększenia bezpieczeństwac procesów cyfrowych, produktów i usług oraz podnoszenia świadomości użytkowników rozwiązań cyfrowych.

Współpraca w ramach PWCyber obejmuje zagadnienia związane z:

  • podnoszeniem kompetencji kadr podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w zakresie świadomości zagrożeń, metod ataków w cyberprzestrzeni, rozwiązań prawnych, organizacyjnych i technicznych mających na celu przeciwdziałanie zagrożeniom w sieciach i systemach teleinformatycznych;
  • identyfikacją podatności i zagrożeń, wymianą informacji oraz wypracowywaniem metod współpracy przy obsłudze incydentów;  
  • opracowywaniem rekomendacji w zakresie konfiguracji urządzeń, oprogramowania i usług w sposób maksymalizujący skuteczność mechanizmów zabezpieczających;
  • prowadzeniem oceny związanej z certyfikacją cyberbezpieczeństwa produktów i usług;
  • promowaniem innowacyjnych rozwiązań i projektów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz budowaniem partnerstwa z podmiotami krajowego systemu cyberbezpieczeństwa zainteresowanymi opracowywaniem, testowaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań.

Nowi Partnerzy PWCyber:

Securitum Szkolenia Sp. z o. o. istnieje od 2009 roku, specjalizuje się w bezpieczeństwie systemów IT. Rocznie realizuje ponad 500 audytów bezpieczeństwa oraz szkoli w obszarze security ponad 60 tys. osób z polskich oraz międzynarodowych firm. Securitum prowadzi  serwis sekurak.pl, w którym publikowane są opracowania autorskie oraz newsy z obszaru bezpieczeństwa IT. Serwis ten może pochwalić się kilkoma milionami odsłon rocznie. Konferencje branżowe organizowane przez Securitum przyciągają za każdym razem ponad tysiąc uczestników.

Więcej o Securitum - https://securitum.pl/

HackingDept - firma założona w 2018 roku przez doświadczonych inżynierów bezpieczeństwa IT oraz członków najlepszych polskich zespołów CTF. Firma opracowała platformę szkoleniową „HackingDept” stanowiącą wirtualne laboratorium oraz fizyczne urządzenia stosowane do symulacji ataków hakerskich. Platforma HackingDept oferuje wieloetapowe scenariusze do ćwiczeń cyberbepieczeństwa oraz materiały edukacyjne i rekrutacyjne. Zawiera też laboratorium malware zapewniające bezpieczne środowisko do badania złośliwego oprogramowania oraz moduł NetWars – zaawansowane środowisko służące do organizowania warsztatów i ograniczonych czasowo konkursów drużynowych.

Więcej informacji o firmie: https://hackingdept.com/

ICsec S.A. - powstała w 2018 roku w wyniku kilkuletnich badań i współpracy z uznanymi polskimi jednostkami naukowymi. Firma ICsec zajmuje się tworzeniem narzędzi niezbędnych do zwiększenia cyberbezpieczeństwa przemysłu w Europie. W wyniku zaawansowanych badań oraz zaangażowania specjalistycznego zespołu ICsec opracował SCADVANCE XP - system do wykrywania anomalii lub intruzów w sieciach przemysłowych. System monitoruje infrastrukturę OT, audytuje ją w czasie rzeczywistym i wysyła alerty o incydentach do osób nadzorujących te systemy. Rozwiązanie ICsec odpowiada na wyzwania techniczne oraz obowiązki regulacyjne stawiane przed największymi firmami przemysłowymi w obszarze cyberbezpieczeństwa. 

Więcej o  ICsec - https://www.icsec.pl/

Fudo Security jest firmą z wieloletnim doświadczeniem działającą w sektorze bezpieczeństwa IT od 2004 r. Rozwiązania firmy Fudo Security Sp. z o.o. pozwalają monitorować aktywność użytkowników mających dostęp do krytycznych zasobów, pomagają zarządzać polityką haseł i natychmiast ostrzegać w przypadku podejrzanego zachowania. Misją firmy jest zapobieganie naruszeniom bezpieczeństwa danych.

Więcej o firmie - https://fudosecurity.com/pl/

Amazon Web Services (AWS)  od 15 lat zajmuje się wszechstronnymi usługami chmurowymi na świecie. AWS stale rozszerza swoje usługi, aby obsługiwać praktycznie każdą operację informatyczną w chmurze, obecnie oferując ponad 200 w pełni funkcjonalnych usług obliczeniowych, pamięci masowej, baz danych, usług sieciowych, analiz, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (AI), Internetu rzeczy (IoT), rozwiązań mobilnych, zabezpieczeń, rozwiązań hybrydowych, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR), tworzenia, wdrażania i zarządzania aplikacjami.

Więcej o AWS - https://aws.amazon.com/

 

{"register":{"columns":[]}}