W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Audyt Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego

20.10.2022

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska, 19 października 2022 r., przeprowadzony został audyt przez przedstawiciela Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego. Było to związane z zakończeniem pierwszego rejsu naukowo-badawczego na ryfcie środkowoatlantyckim, realizującego kontrakt zawarty między tą Agendą ONZ a Ministerstwem Klimatu i Środowiska, który odbył się na przełomie sierpnia i września 2022 r.

Audyt Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego

Audyt przeprowadził szef Compliance Assurance Management Unit (CARMU) Oystein Bruncell Larsen.

Bardzo się cieszymy, że ostatecznie, pomimo wielu obiektywnych przeszkód, pomimo pandemii COVID-19 i jej ogólnych negatywnych konsekwencji dla światowej gospodarki, Polska zdołała przeprowadzić w tym roku pierwszy rejs naukowo-badawczy w obszarze objętym naszą koncesji

– powiedział wiceminister Piotr Dziadzio.

Po zapoznaniu się ze wstępnymi interpretacjami oraz jakością i ilością zebranych specjalistycznych danych, wykonanych przez Ocean Floor Geophisics (OFG), audytor Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego bardzo wysoko ocenił jakość przeprowadzonych badań w obszarze koncesyjnym RP oraz zaangażowanie pracowników w realizację kontraktu. Wskazał, że są to jedne z lepszych danych zebranych dotychczas w porównaniu z innymi krajami.

Na zakończenie spotkania wiceminister Piotr Dziadzio podziękował zespołowi i pracownikom Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska za zaangażowanie w realizację kontraktu na eksplorację siarczków polimetalicznych na ryfcie atlantyckim i doprowadzenie do realizacji pierwszego rejsu naukowo-badawczego na obszarze koncesyjnym.

Dane uzyskane w ramach przeprowadzonych badań oceanicznych będą przetwarzane i analizowane wieloaspektowo przez najbliższe miesiące, aby zaprezentować je w końcowym raporcie w I kwartale 2023 r.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}