W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejne wsparcie finansowe z Funduszy Europejskich. Tym razem beneficjentem został Szpital Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi

08.06.2022

Podpisano umowę o dofinansowanie - na rozwój terenów zielonych do wykorzystania jako miejsce do aktywności fizycznej pacjentów Instytutu oraz okolicznej społeczności.

Projekt modernizacji terenów zielonych Szpitala Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi

3 czerwca 2022 roku podpisana została umowa o dofinansowanie projektu pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Szpitalem Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi.

Przedmiotem projektu jest modernizacja terenów zlokalizowanych w Łodzi, przy ul. Rzgowskiej 281/289, na terenie Szpitala Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki”. Teren objęty opracowaniem zajmuje powierzchnię prawie 2 hektarów i znajduje się pomiędzy ciągami komunikacyjnymi o znaczącym natężeniu ruchu.

Po modernizacji teren ten będzie pełnił funkcję wspierającą leczenie i rekonwalescencję dla pacjentów szpitala oraz funkcję rekreacyjną dla mieszkańców miasta.

Lista najważniejszych zadań przewidzianych w projekcie obejmuje:

  •     opracowanie dokumentacji projektowej oraz nadzór autorski,
  •     rozbiórki istniejących chodników i murków przeznaczonych do likwidacji,
  •     wymiana gruntu pod rośliny,
  •     budowa ścieżek spacerowych i bieżni,
  •     remont murków oporowych i schodów,
  •     budowa pochylni dla osób ze specjalnymi potrzebami,
  •     obsianie trawników i oczyszczenie terenu,
  •     wycinka pielęgnacyjna, wykonanie nasadzeń (drzewa, krzewy, rośliny inne),
  •     wykonanie demontażu starego i instalacji nowego oświetlenia terenu, montaż instalacji wodnej (zewnętrznej do podlewania roślin).


Aktualnie na omawianym terenie nie ma sprzętów służących rekreacji, uprawianiu sportu czy obiektów małej architektury. Obszar opracowania posiada charakter terenu zieleni, z drzewami i krzewami z częściowo spontanicznym programem funkcjonalnym, przekładającym się na brak ładu przestrzennego. Teren nie jest dostosowany do potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami, brak funkcjonalnego systemu oświetlenia oraz systemu monitoringu zapewniającego bezpieczeństwo wypoczywających.

Szacowana wartość projektu ogółem to 9 675 130,18 zł, z czego aż 9 671 440,18 zł stanowić będzie wkład Unii Europejskiej.

Działanie realizowane będzie w ramach środków z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.5. - Poprawa jakości środowiska miejskiego.

{"register":{"columns":[]}}