W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowa strona Polskich Parków Narodowych

29.04.2024

23 polskie parki narodowe mają nowe oblicze. Ich wizytówkami są nowoczesne strony internetowe oraz tak zwana Brama Główna PPN, czyli strona pokazująca dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe tych najcenniejszych obszarów.

Ojcowski Park Narodowy latem zdjęcie doliny autorstwa Pawła Głowackiego.
  • Nowe strony parków narodowych zostały ujednolicone i są responsywne.

  • Ułatwiają między innymi zakup biletów czy zaangażowanie w wolontariat.

  • Całość spaja Brama Parków, czyli strona promująca wszystkie najcenniejsze obszary w Polsce https://ppn.gov.pl

Brama Parków

Marka Polskie Parki Narodowe zyskała nową wizytówkę, która zawiera wciągające opisy miejsc wartych odwiedzenia, ciekawostki przyrodnicze,  aktualności z parków oraz kalendarz wydarzeń .

Nie boję się porównań Polskich Parków Narodowych do klejnotów w koronie. Te miejsca chcemy pokazywać Polkom i Polakom oraz całemu światu. Chcemy je promować, wspierać i rozwijać. Chcemy, by wiedza o ochronie przyrody w Polsce rosła, bo ta ochrona ma pozytywne konsekwencje zarówno dla środowiska naturalnego, jak naszego zdrowia

– mówi wiceminister klimatu i środowiska Mikołaj Dorożała, Główny Konserwator Przyrody, a główne zadanie Bramy Polskich Parków Narodowych związane jest właśnie z promowaniem tych najcenniejszych obszarów naszego kraju.

Teraz wszystkie informacje o 23 Polskich Parkach Narodowych znaleźć można w jednym miejscu.

Nowe oblicze

Nowe strony parków narodowych zostały ujednolicone i dostosowane do potrzeb użytkowników. Tak jak Brama Parków, nowe strony dostępne są w wersji desktopowej i mobilnej, dzięki czemu można korzystać z serwisu w każdym momencie i z dowolnego urządzenia.

Serwis ułatwia między innymi zakup biletów online, zaangażowanie w prace w ramach wolontariatu, załatwienie różnych spraw, typu pozwolenia czy zgody na badania naukowe, a także zakup pamiątek i wydawnictw.

Na nowych stronach parków znaleźć również można szczegółowe opisy szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych, które umożliwiają lepsze zaplanowanie wizyty. Z informacji umieszczonych na stronie dowiecie się o długości danej trasy, czasie potrzebnym do przebycia szlaku w górę i w dół, co jest kluczowym elementem zwłaszcza przy trasach górskich. Można zweryfikować czy dany szlak jest dostępny dla wózków zarówno inwalidzkich, jak i  dziecięcych oraz jaki jest typ nawierzchni.

Nowe strony

Cały serwis Polskich Patków Narodowych znaleźć można na https://ppn.gov.pl.
Serwis PPN został wykonany w ramach Projektu POIS.02.04.00.00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}