W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Otwarcie naboru w działaniu 1.1 FENiKS: Efektywność energetyczna

15.09.2023

Promocja, doradztwo i podnoszenie świadomości, wiedzy mieszkańców, przedsiębiorców i władz lokalnych m.in. w zakresie działań na rzecz niskoemisyjnej gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym efektywności energetycznej i wykorzystania OZE

Mężczyzna i kobieta prowadzący rozmowę w biurze. Siedzę przy biurku. W tle kwiat, za oknem widok na kamienice. W prawym górnym rogu, na tle ekranu telewizora informacja o otwarciu naboru w działaniu 1.1 FEnIKS: Efektywność energetyczna. Poniżej logo Projektu Doradztwa Energetycznego. Na dole hasło "My doradzamy - Ty oszczędzasz!" oraz logotypy unijne.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pełniące rolę Instytucji Pośredniczącej Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021 – 2027 ogłasza niekonkurencyjny nabór projektów do dofinansowania w ramach działania 1.1 Efektywność energetyczna (typ projektu: Promocja, doradztwo i podnoszenie świadomości, wiedzy mieszkańców, przedsiębiorców i władz lokalnych m.in. w zakresie działań na rzecz niskoemisyjnej gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym efektywności energetycznej i wykorzystania OZE).

Nabór realizowany jest z ideą kontynuacji dotychczasowego Projektu Doradztwa Energetycznego, realizowanego z sukcesem w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 pn. "Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE".

Nabór dedykowany jest Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Trwa od 15 września do 6 października 2023 r.
Przeznaczone są na niego środki w kwocie 188 mln PLN.

W ramach projektu prowadzone będą działania na rzecz podnoszenia świadomości w zakresie gospodarki niskoemisyjnej i promowania oszczędności energii.
Wsparcie obejmie prowadzenie działań szkoleniowo-doradczych oraz edukacyjno - informacyjnych, w tym zwiększających świadomość społeczeństwa, m.in. w zakresie Polityki Klimatycznej UE oraz konieczności transformacji energetycznej Polski, w szczególności stopniowej dekarbonizacji, poprawy jakości powietrza przy współpracy i zapewnianiu komplementarności z systemami doradztwa tworzonymi w ramach programów regionalnych.

System wsparcia doradczego będzie oparty o strukturę doradców świadczących usługi z poziomu regionalnego.
Projekt przyczyni się do utworzenia sieci doradców klimatyczno-energetycznych w gminach, tzw. energetyków gminnych i klimatyków gminnych.
Projekt realizowany będzie na skalę ogólnopolską w formule projektu partnerskiego.

Regulamin naboru wraz z załącznikami dostępne są w zakładce Ogłoszenia o naborach w trybie niekonkurencyjnym.

W ramach dotychczas realizowanego Projektu Doradztwa Energetycznego udzielono już ponad 356 tys. konsultacji i porad oraz ponad 3,3 tys. działań edukacyjno-szkoleniowych.
Liczymy na więcej już wkrótce.

 

{"register":{"columns":[]}}