W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polsko-słowackie konsultacje międzyrządowe

26.04.2022

Unijna strategia na rzecz bioróżnorodności do roku 2030 oraz wymiana doświadczeń dotyczących Parków Narodowych w PL i SK to główne tematy rozmów Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego, wiceministra klimatu i środowiska, z Janem Budajem, ministrem środowiska Republiki Słowacji. Spotkanie, które odbyło się 22 kwietnia br., było częścią polsko-słowackich konsultacji międzyrządowych, którym przewodniczyli Mateusz Morawiecki Prezes Rady Ministrów RP i Eduard Heger, premier Słowacji.

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński z Janem Budajem ministrem środowiska Republiki Słowacji

Chcemy aby współpraca polsko-słowacka rozwijała się bez przeszkód jednocześnie musimy pamiętać, że rzeczywistość również ta dotycząca kwestii ochrony środowiska i bioróżnorodności zmienia się na naszych oczach

- powiedział wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Ministrowie poruszali tematy odnoszące się również do kwestii Parków Narodowych oraz wymienili doświadczenia w tych kwestiach. Strona Słowacka szczególnie interesowała się zagadnieniami dotyczącymi gospodarki leśnej oraz ochroną gatunków chronionych. Istotnym elementem rozmów były też kwestie dotyczące unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności do roku 2030. Polska popiera potrzebę ochrony różnorodności biologicznej, która ma znaczenie dla poprawy warunków życia ludzi na Ziemi oraz dla zaspokajania ich podstawowych potrzeb. Konieczna jest ochrona i wspólne działania na rzecz różnorodności biologicznej w UE. Kluczowe w tym kontekście jest uzgodnienie przez państwa członkowskie celów do osiągniecia w ramach strategii.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}