Rozpoczął się niekonkurencyjny nabór projektów w działaniu 2.4 FEnIKS: Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom
26.04.2024
Typ projektów: Rozwijanie systemów ratownictwa w tym zapobieganie, przeciwdziałanie i ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił niekonkurencyjny nabór projektów do dofinansowania w działaniu 2.4 „Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom” programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (typ projektów: Rozwijanie systemów ratownictwa, w tym zapobieganie, przeciwdziałanie i ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów).
Nabór prowadzony jest w trybie niekonkurencyjnym.
O wsparcie mogą ubiegać się:
- Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe,
- Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej (KG PSP),
Budżet naboru to 357 mln PLN ze środków programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 #FEnIKS.
Nabór wniosków trwać od 26 kwietnia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.
Wsparcie w ramach naboru może zostać przyznane projektom ukierunkowanych na rozwijanie systemów ratownictwa, w tym zapobieganie, przeciwdziałanie i ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów.
Wsparcie zostanie skierowane do służb ratowniczych i leśnych, których obecność jest niezbędna w przypadku występowania zjawisk katastrofalnych spowodowanych czynnikiem naturalnym i ludzkim (w tym związanych z pożarami lasów oraz w parkach narodowych).
Dofinansowanie może zostać przyznane na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych oraz usuwania skutków zagrożeń naturalnych i poważnych awarii.
Dowiedz się więcej, sprawdź ogłoszenie o naborze, pobierz niezbędne dokumenty.
Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące przygotowania wniosków o dofinansowanie w ramach naboru (przed złożeniem wniosku o dofinansowanie) lub procedury wyboru projektów, można przesyłać je mailowo na adres monitoring-feniks@nfosigw.gov.pl lub skorzystać z Infolinii pod numerem telefonu: 22 45 90 351.