W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Świąteczne drzewka od Lasów Państwowych dla krwiodawców

15.12.2021

W środę 15 grudnia odbyła się konferencja inaugurująca akcję „Choinka dla życia”. Jutro 16 grudnia w ponad 40 miejscach Polski będzie można oddać krew. Dla osób, które podzielą się darem życia, leśnicy przygotowali świąteczne, naturalne drzewka.

Choinka za życie

Po raz kolejny Lasy Państwowe włączyły się w akcję ratującą ludzkie życie

- podkreślił podczas konferencji wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Choinki, które leśnicy przygotowali dla krwiodawców to wyjątkowy dar, symbol nowego życia.

Sławomir Gadomski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia wyraził nadzieję, że „Choinka dla życia” będzie początkiem współpracy pomiędzy Lasami Państwowymi, a Narodowym Centrum Krwi. Wiceminister zauważył także, że na krwiodawców zawsze można liczyć, nawet w trudnych chwilach pandemii.

Pamiętajmy, że krew to dar, którego nie da się wyprodukować

- dodał.

Dr Małgorzata Lorek, dyrektor Narodowego Centrum Krwi podkreśliła, że w ciągu roku dokonuje się aż 1,5 mln transfuzji. To oznacza, że tyle razy ktoś potrzebuje krwi.

Choinki przygotowane przez leśników są podziękowaniem za wspaniały gest, jakim jest oddanie krwi

- powiedział p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica.

Akcja „Choinka dla życia” odbędzie się 16 grudnia w ponad 40 punktach na terenie całego kraju, we współpracy ze wszystkimi Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W ramach akcji krew można oddać nie tylko w stacjonarnych punktach krwiodawstwa, ale także w specjalnych mobilnych. Szczegółowe informacje wraz ze wskazaniem miejsc, gdzie można przyłączyć się akcji są dostępne na stronie www.choinkadlazycia.pl.

Pamiętajmy, że krew jest lekiem, który nie zostanie wyprodukowany w laboratorium. Może go podarować tylko drugi człowiek. Tylko dzięki ofiarności dawców możliwe jest niesienie pomocy pacjentom, którzy w czasie leczenia wymagają użycia krwi lub jej składników. Krew i preparaty krwiopochodne są potrzebne podczas skomplikowanych operacji, ratują życie ofiarom wypadków oraz pacjentom przewlekle chorującym, na przykład na choroby hematologiczne.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}