W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Webinarium KE – Neutralność klimatyczna w sektorze rolnictwa i leśnictwa

24.09.2020

Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Działań na rzecz Klimatu (DG CLIMA) i agencja wykonawcza EASME w dniach od 6 do 9 października organizują serię seminariów internetowych prezentujących najlepsze projekty LIFE i Horyzont 2020 w obszarach rolnictwa, wytwarzania żywności, leśnictwa i biogospodarki. W wydarzeniach wezmą udział beneficjenci projektów, eksperci z instytucji i agencji UE, a także inni kluczowi interesariusze. Omówią Oni najlepsze praktyki, zdobyte doświadczenia i przyszłe inicjatywy polityczne.

foto webinar 6-9.10.2020

Sektory użytkujące grunty mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celów gospodarki neutralnej klimatycznie. Zarówno program LIFE, jak i program Horyzont 2020 zapewniają wsparcie finansowe dla projektów w obszarach rolnictwa i leśnictwa. Dzięki temu współfinansowaniu i pracy wielu zaangazowanych badaczy i praktyków projekty te przyczyniają się do redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększania sekwestracji dwutlenku węgla, zwiększania odporności na negatywne skutki zmian klimatycznych i ochronę ekosystemów. Ponadto sektory rolnictwa i leśnictwa zapewniają podstawowy wkład w dobrze funkcjonujące łańcuchy dostaw żywności i drewna: LIFE i Horyzont 2020 wsparły działania na rzecz klimatu identyfikując i konsolidując innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonych systemów żywnościowych i biogospodarki.

Webinaria związane są z kilkoma inicjatywami UE w ramach Europejskiego Zielonego Ładu: zbliżającym się przeglądem przepisów dotyczących użytkowania gruntów, zmian użytkowania gruntów i sektora leśnictwa; nowej strategii UE dotyczącej przystosowania się do zmian klimatu; niedawno przyjętej strategii „Od pola do stołu” dotyczącej sprawiedliwego, zdrowego i przyjaznego dla środowiska systemu żywnościowego; oraz wdrażaniem strategii dotyczącej biogospodarki.

Zachęcamy do rejestracji na webinaria poprzez  linki na stronie KE.

 

{"register":{"columns":[]}}