W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński o rozwoju wodoru

06.04.2022

Rozwój technologii wodorowych w Polsce to główny temat rozmów podczas konferencji Wirtualne Targi Wodorowe, organizowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. W wydarzeniu, które odbyło się 6 kwietnia w Warszawie, udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński o rozwoju wodoru

Jak podkreślił wiceminister Guibourgé-Czetwertyński, jednym z niezbędnych działań jest przyspieszenie tempa dywersyfikacji źródeł energii. Jest to ogromna szansa dla wodoru, aby stać się jednym z filarów transformacji energetycznej Polski.

Widzimy kluczową rolę wodoru w rozwoju gospodarczym Polski. Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad działaniami legislacyjnymi, w szczególności nad ustawą o promowaniu wytwarzania wodoru ze źródeł niskoemisyjnych

– powiedział.

Wiceminister wskazał także, że wodór nie jest wyłącznie przyszłością, a już teraz odgrywa znaczącą rolę, co widać po realizowanych projektach z obszaru technologii i systemów wodorowych.

Widzimy ogromne zainteresowanie przemysłu technologiami wodorowymi. W ramach mechanizmu IPCEI polskie przedsiębiorstwa zgłosiły unikalne i niezwykle ambitne projekty wodorowe, z dużymi szansami na ich realizację w najbliższym czasie

– wyjaśnił.

Adam Guibourgé-Czetwertyński, wiceminister klimatu i środowiska, dodał także, że długofalowo, cały sektor wodorowy może wnieść do polskiej gospodarki znaczną wartość.

Cały sektor wodorowy pozwoli na stworzenie kilkudziesięciu tysięcy nowych miejsc pracy w szeregu innowacyjnych zastosowań

– podsumował.

{"register":{"columns":[]}}