Wykorzystujemy Fundusze Europejskie – kolejne umowy o dofinansowanie budowy instalacji fotowoltaicznych
03.06.2022
Przyznawane z Funduszy Europejskich wsparcie obejmuje m.in. inwestycje dot. wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej. Własna elektrownia słoneczna pozwoli zwiększyć niezależność energetyczną i zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery. Będzie to korzystne dla budżetu firm, środowiska i jakości życia mieszkańców Polski.
Wśród projektów, które otrzymają dofinansowanie, znajdują się:
- „Budowa instalacji fotowoltaicznej na terenie „NEWAG” S.A. w Nowym Sączu” (beneficjent: "NEWAG" S.A.)
- „Farma Fotowoltaiczna w Rybniku” (beneficjent: ORLEN Południe S.A.)
- „Budowa farmy fotowoltaicznej Gutki” „Budowa farmy fotowoltaicznej Gutki 2” (beneficjent: PGE Energia Odnawialna S.A.)
- „Solar-R 2 Farma Fotowoltaiczna Bogucice Drugie I - 7,2 MW” (beneficjent: Solar-R 2 Sp. z o.o.)
- „Budowa elektrowni fotowoltaicznej o mocy 5 MW w Myszkowie” (beneficjent: Jura Solar Investments Sp. z o.o.)
- „Budowa farmy fotowoltaicznej na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku (wykorzystanie nieruchomości własnych) o mocy około 4,8 MW z wykorzystaniem produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne”
- „Budowa farmy fotowoltaicznej na terenie Terminala Paliw w Ostrowie Wielkopolskim (wykorzystanie nieruchomości własnych) o mocy około 3 MW z wykorzystaniem produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne” (beneficjent: Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.)
Łączna wartość tych projektów to ponad 122 mln zł, z czego dofinansowanie z unijnych środków to ponad 76,6 mln zł.
Umowy o dofinansowanie są podpisywane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 z poddziałania 1.1.1 – Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł, wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej.