Wydarzenia w projekcie
28.08.2019
2020
- 8 lipca 2020 r. - Rozpoczęcie publicznych konsultacji dotyczących Standardu usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego (eDelivery)
2019
- 7 listopada 2019 r. podpisaliśmy porozumienie o dofinansowanie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Projekt e-Doręczenia uzyskał dofinansowanie z funduszu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach II osi priorytetowej „E-administracja i otwarty rząd”, działanie nr 2.1: „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”. W wyniku wydłużonej oceny merytorycznej wniosku o dofinansowanie, zaktualizowany został harmonogram kamieni milowych.
- 16 października 2019 r. otrzymaliśmy pozytywną rekomendację Komisji Oceny Projektów Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Rekomendowana kwota dofinansowania projektu e-Doręczenia wynosi 79 976 388,47 zł.
- 24 września 2019 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych! Projekt e-Doręczenia osiągnął tym samym gotowość legislacyjną. Więcej możesz przeczytać tutaj.
- 6 września 2019 r. Dyrektor Martyna Horęda opowiedziała o tym w jaki sposób nowe zasady doręczenia elektronicznego zmienią obsługę korespondencji w urzędach na spotkaniu dotyczącym EZD i e-administracji w Łodzi zorganizowanym przez Łódzki Urząd Wojewódzki. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przedstawioną podczas szkolenia.
- 9 sierpnia 2019 r. projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych przeszedł kolejny etap procesu legislacyjnego! Podczas posiedzenia Komisji Prawniczej omówiono uwagi innych resortów, zaktualizowano zapisy i przekazano projekt ustawy do dalszego procedowania. Zachęcamy do śledzenia procesu legislacyjnego ustawy o doręczeniach elektronicznych.
- 19 czerwca 2019 r. odbyło się posiedzenie Stałego Komitetu Rady Ministrów, na którym omówiono projekt ustawy o elektronizacji doręczeń. Po uwzględnieniu uwag na etapie SKRM zaktualizowany projekt ustawy wraz z uzasadnieniem, Oceną Skutków Regulacji i projektami rozporządzeń towarzyszących został przekazany na Komisję Prawniczą.
- 31 maja 2019 r. złożono do Centrum Projektów Polska Cyfrowa Wniosek o Dofinansowanie w ramach II Osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa „E-administracja i otwarty rząd”. Projekt e-Doręczenia będzie realizował cele działania 2.1 „Wysoka dostępności i jakość e-usług publicznych”.
- 30-31 maja 2019 r. Minister Cyfryzacji zawarł porozumienia partnerskie z Ministrem Przedsiębiorczości i Technologii oraz Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Na ich podstawie projekt e-Doręczenia realizowany będzie we współpracy z MPiT i UKE.
- 30 i 31 maja 2019 r. na 4. Ogólnopolskim Konwencie Informatyków Dyrektor Martyna Horęda przedstawiła kluczowe założenia projektu, w tym zmiany jakie zostały wprowadzone podczas uzgodnień ustawy o elektronizacji doręczeń. e-Doręczenia zostały tematem numeru miesięcznika IT w Administracji.
- 30 maja 2019 r. projekt ustawy o elektronizacji doręczeń został przyjęty przez Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji i zarekomendowany do przekazania do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów.
- 24 maja 2019 r. założenia realizacji projektu e-Doręczenia zostały zaakceptowane przez Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji. Tutaj możesz się zapoznać z przebiegiem konsultacji projektu na etapie KRMC. Protokół z posiedzenia KRMC dostępny jest pod tym adresem.
- 22 maja 2019 r. podczas prezentacji publicznej przedstawiono założenia realizacji projektu e-Doręczenia. Zachęcamy do zapoznania się ze wspomnianą prezentacją.
- 22 maja 2019 r. opis założeń projektu e-Doręczenia otrzymał pozytywną rekomendację Rady Architektury IT.
- 16 i 17 kwietnia 2019 r. w Ministerstwie Cyfryzacji odbyła się konferencja uzgodnieniowa ustawy o elektronizacji doręczeń oraz zmianie niektórych innych ustaw.
- 14 lutego 2019 r. projekt ustawy o e-doręczeniach udostępniony do konsultacji! Projekt ustawy o elektronizacji doręczeń, która umożliwi odbieranie on-line korespondencji poleconej został udostępniony do konsultacji.
2018
- 18 grudnia 2018 r. podczas warsztatów z przedstawicielami Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji omówiono obszary wsparcia eksperckiego i zakres dotyczący norm ETSI koniecznych do uwzględnienia w tworzonym przez Ministerstwo Cyfryzacji standardzie usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego.
- 11 grudnia 2018 r. odbyła się międzynarodowa wymiana doświadczeń z obszaru e-Administracji. Podczas spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Węgier Dyrektor Martyna Horęda opowiedziała o projekcie e‑Doręczenia, a fińska reprezentacja projektu cyfryzacji sektora publicznego podzieliła się, w ramach warsztatów, swoimi dotychczasowymi doświadczeniami w realizacji eDelivery.
- 10 grudnia 2018 r. rozpoczęto rozmowy o współpracy z Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji w zakresie wsparcia operatora wyznaczonego w realizacji projektu oraz wypracowania technicznego standardu usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego.
- 22 listopada 2018 r. odbyło się II Forum Zarządzania Dokumentacją w Urzędach. Prelegentem była Martyna Horęda - Zastępca Dyrektora Departamentu Systemów Państwowych w Ministerstwie Cyfryzacji, która przedstawiła realizowany przez rząd projekt e-Doręczeń jako kluczową usługę przybliżającą nas do cyfrowego Urzędu.
- 16 listopada 2018 r. podczas spotkania Prezydencji EZD PUW Karol Okoński – Sekretarz Stanu Ministerstwa Cyfryzacji prezentował Polską Agendę Cyfrową, w której projekt e-Doręczenia został wskazany jako jeden z priorytetów Ministra Cyfryzacji. Martyna Horęda - Zastępca Dyrektora Departamentu Systemów Państwowych w Ministerstwie Cyfryzacji, przedstawiła aktualny stan prac rządu nad projektem e-Doręczenia oraz przygotowania Ustawy o elektronizacji doręczeń.
- 8 listopada 2018 r. opublikowany został wpis projektu ustawy o elektronizacji doręczeń oraz zmianie niektórych innych ustaw do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Wpis dostępny jest pod adresem: https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/r6206899351,Projekt-ustawy-o-elektronizacji-doreczen-oraz-zmianie-niektorych-innych-ustaw.html
- 27 września 2018 r. odbył się VII Wielkopolski Konwent Informatyków. Prelegentem była Martyna Horęda - Zastępca Dyrektora Departamentu Systemów Państwowych w Ministerstwie Cyfryzacji, która opowiedziała o realizowanym przez rząd projekcie e-Doręczeń.
- 31 sierpnia 2018 r. złożono wniosek do Rządowego Centrum Legislacji o wpis do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów ustawy o elektronizacji doręczeń oraz zmianie niektórych innych ustaw (między innymi zmianie będzie podlegać ustawa o usługach zaufania).
- 30 czerwca 2018 r. zakończono realizację projektu wspierającego przygotowanie projektu pozakonkursowego w Działaniu 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa pn. „e-Doręczenia - usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego w Polsce”.
- 5 czerwca 2018 r. Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów na wniosek Ministra Cyfryzacji podjął decyzję o realizacji projektu e-Doręczenia w wariancie z udziałem Narodowego Operatora Cyfrowego (NOC) i obsługą przesyłki hybrydowej.
- 25 maja 2018 r. podczas konferencji pod hasłem "Niepodległość Cyfrowa - elektroniczna komunikacja pomiędzy państwem a obywatelem", Minister Marek Zagórski przedstawił prezentację „Wyślij, podpisz, odbierz. Relacja obywatel-państwo w epoce cyfrowej”.
- 19 kwietnia 2018 r. podczas V Forum Kierowników IT w Administracji w Zakopanem, ogólnopolskiej konferencji skierowanej do przedstawicieli instytucji publicznych, odpowiedzialnych za informatyzację swoich jednostek, Ministerstwo Cyfryzacji przedstawiło prezentację ”Elektroniczny polecony, czyli rewolucja w doręczeniach do i z podmiotów publicznych”. Podczas prezentacji przekazaliśmy uczestnikom:
- w jaki sposób elektroniczny polecony usprawni działanie administracji publicznej?
- jakie będą nowe zasady doręczeń elektronicznych w kontekście przepisów rozporządzenia eIDAS?
- kto i na jakich zasadach będzie mógł korzystać z rejestrowanego doręczenia elektronicznego? - 12 kwietnia 2018 r. Pomorski Konwent Informatyków, to najważniejsze wydarzenie w regionie, mające na celu integrację lokalnego środowiska informatyków zatrudnionych w różnych placówkach administracji publicznej. Podczas specjalnego wystąpienia Martyna Horęda, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Systemów w Ministerstwie Cyfryzacji, opowiedziała o realizowanym przez rząd projekcie elektronicznych doręczeń.
- 31 stycznia 2018 r. w ‘Google Campus Warsaw’ odbyła się, organizowana przez Autenti, konferencja na temat “Usług zaufania w erze cyfrowej rewolucji”. Było to wyjątkowe spotkanie ekspertów, pasjonatów i ewangelistów nowych technologii, na którym nie mogło zabraknąć reprezentacji Ministerstwa Cyfryzacji i tematu e-Doręczeń. Podsekretarz Stanu Karol Okoński mówił o rozwoju rynku e-Doręczeń w Polsce w kontekście usług dla administracji i biznesu, aktualnych trendach w Polsce i na świecie. Przybliżył cyfrowe potrzeby polskiego rynku oraz omówił korzyści płynące z wdrożenia e-Doręczeń. Nie zabrakło również informacji o zakresie projektu oraz zrealizowanych zadaniach i planach na przyszłość.
2017
- 30 listopada 2017 r. podpisane zostało porozumienie pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a Centrum Projektów Polska Cyfrowa o dofinansowanie projektu wspierającego przygotowanie projektu pozakonkursowego w Działaniu 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa pn. „e-Doręczenia - usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego w Polsce”.
Materiały
e-Doręczenia - 2019.09.16 - Łódź20190916_e-Doręczenia_EZD_Łódź_v1_0_(002).pdf 3.32MB