W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Błyskające elementy

Jakich rozwiązań to dotyczy

  • Strony internetowe
  • Aplikacje mobilne
  • Media społecznościowe
  • Dokumenty
  • Multimedia

Dlaczego jest to ważne

Elementy, które migają i migoczą, mogą powodować u niektórych użytkowników ataki epilepsji. Mogą także rozpraszać i powodować ból głowy lub oczu u osób z zaburzeniami uwagi oraz słabowidzących.

Wytyczne WCAG (z angielskiego Web Content Accessibility Guidelines) określają dopuszczalne wartości migania i migotania, ale najlepiej nie stosować nigdzie treści i elementów, które tak działają.

Ogólna zasada mówi, że jeśli treść miga częściej niż trzy razy na sekundę, jest to potencjalnie niebezpieczne i należy unikać takiej sytuacji.

Jeśli musisz zaprezentować treści, które migają, to poinformuj użytkownika o takich efektach, zanim uruchomi multimedia, aby mógł tego uniknąć.

Jeśli tego typu elementy znajdują się wewnątrz multimediów, wtedy na poziomie montażu filmu użyj pauz, które pozwolą spełnić wymóg: mniej niż 3 błyski na sekundę. Jeśli nie jest to możliwe, to informację o potencjalnie niebezpiecznej zawartości filmu podaj w jego opisie lub nawet w tytule.


Logotypy związane z finansowaniem projektu, w ramach którego powstał ten artykuł – Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój, Rzeczpospolita Polska, Europejski Fundusz Społeczny

{"register":{"columns":[]}}