W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej Rzeczpospolita Polska Dofinansowane przez Unię Europejską

Podpisanie porozumienia ws. dofinansowania projektu PT FEPW na 2024 r.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) podpisało 29 marca 2024 r. Porozumienie o dofinansowanie projektu nr FEPW.06.01-IZ.00-0005/23 pt. „Finansowanie kosztów zarządzania i wdrażania FEPW w 2024 r. w MKiŚ” w ramach pomocy technicznej programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW).

Realizacja projektu wynika z pełnionej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska roli Instytucji Pośredniczącej w systemie wdrażania programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027. Jednocześnie MKiŚ jest beneficjentem pomocy technicznej FEPW i realizuje w 2024 r. projekt o maksymalnej łącznej wartości 6 171 000 zł, z czego kwota 5 245 350 zł stanowi wkład z Funduszy Europejskich.

Celem projektu jest utrzymanie niezbędnych warunków pracy i zapewnienie efektywnego systemu zarządzania i wdrażania programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej w 2024 r. w MKiŚ, a także zapewnienie sprawnego systemu realizacji oraz skutecznej i efektywnej informacji i promocji tego programu.

W ramach projektu przewiduje się zapewnienie niezbędnych kadr do właściwego wykonywania zadań związanych z FEPW w 2024 r. W szczególności:

  • zagwarantowanie pracownikom MKiŚ stabilności zatrudnienia,
  • realizację szkoleń, które przełożą się na podniesienie ich kompetencji oraz efektywną realizację programu,
  • zahamowanie procesu rotacji, m.in. poprzez finansowanie wynagrodzeń.

Zaplanowano również finansowanie wynagrodzeń ekspertów zewnętrznych do oceny wniosków składanych przez potencjalnych beneficjentów FEPW.

Realizowane przez nas działania informacyjne i promocyjne mają podnieść świadmość znaczenia Funduszy Europejskich i roli Unii Europejskiej w rozwoju makroregionu Polski Wschodniej. Działania komunikacyjne kierujemy do ogółu społeczeństwa - zwłaszcza mieszkańców Polski Wschodniej, przedsiębiorców, JST, opinii publicznej, a także do potencjalnych beneficjentów i beneficjentów programu. Będziemy informować ich o otwarciu nowej perspektywy oraz prezentować program FEPW i obszary wsparcia dla grup docelowych. Projekt przewiduje także organizację szkoleń, które umożliwią beneficjentom i potencjalnym beneficjentom podnoszenie kwalifikacji.

Dodatkowo, dla zapewnienia sprawnej realizacji programu, w ramach projektu sfinansowane zostaną koszty na usługi i dostawy związane z funkcjonowaniem Instytucji Pośredniczącej.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #MKiŚ #FEPW

{"register":{"columns":[]}}