75-lecie szpitala MSWiA w Bydgoszczy z udziałem wiceministra Błażeja Pobożego
25.11.2022
W piątek, 25 listopada br. wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w uroczystościach związanych z 75. rocznicą otwarcia SP WZOZ MSWiA w Bydgoszczy. Podczas wydarzenia wręczono medale i odznaczenia państwowe. W uroczystości, która odbyła się w Operze Nova w Bydgoszczy, wzięli udział także poseł Tomasz Latos, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz minister Łukasz Schreiber.
Podsekretarz stanu w MSWiA w swoim wystąpieniu odniósł się do historii bydgoskiego szpitala MSWiA.
Wiele zmieniło się przez te prawie osiem dekad od powstania szpitala: procedury, narzędzia i wiedza. Nie zmieniło się to, że zawsze pacjenci mogą liczyć na profesjonalną opiekę lekarzy, na ich poświęcenie i troskę
- podkreślił wiceminister Błażej Poboży.
Podczas uroczystości wiceminister Błażej Poboży wręczył Medale za długoletnią służbę, nadane przez prezydenta na wniosek MSWiA. Dodatkowo wręczone zostały Odznaki za Zasługi dla Ochrony Zdrowia, a także Odznaki honorowe Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia – w walce z COVID-19”.
W imieniu całego kierownictwa MSWiA, ale też w imieniu własnym, dziękuję wszystkim tym, którzy dziś tworzą markę naszego szpitala oraz tym, którzy tworzyli ją w przeszłości
– gratulował Podsekretarz stanu w MSWiA.
Szpital MSWiA w Bydgoszczy
Bydgoską placówkę otworzono 7 listopada 1947 r. Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Bydgoszczy zatrudnia ponad 160 lekarzy i blisko 200 pielęgniarek. Jest to szpital wielospecjalistyczny, który dysponuje 145 łóżkami. Udziela świadczeń medycznych w zakresie m.in. kardiologii, urologii, chirurgii, ginekologii czy neurologii.
W ramach szpitala funkcjonuje także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy MSW, który posiada 44 łóżka przeznaczone do długoterminowej opieki. Zakład ten, jako jedyny w Bydgoszczy, dysponuje wentylowanymi mechanicznie łóżkami.
Zakres świadczonych usług medycznych uzupełnia przychodnia, w której mieści się 20 poradni. Pacjenci mogą skorzystać w nich z pomocy fizjoterapeutów, a także psychologów i psychiatrów. Lekarze wykonują też badania medycyny pracy, a także udzielają porad w ramach orzeczeń komisji lekarskiej.
W 2022 r. szpital MSWiA w Bydgoszczy uzyskał z wysokim wynikiem Certyfikat Akredytacyjny, który jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług medycznych oferowanych pacjentom.